Konfindustria, konfederata e industrive te prodhimit kompanive shėrbimit Vlora Shqiperi, organizata Konfindustrise prodhuesve industriale tė Vlorės Shqipėri, konfederata kompanive te prodhimit Italian nė Vlorė Shqipėri, Konfindustria fabrikave industriale

 

 

PRODHIMI I PRODUKTEVE ME MARKĖN MADE IN VLORA ėshtė projekti industrial qė pėrfaqėson pikėnisjen e prodhuesve tė rajonit tė Vlorės, qė stimulon prodhimin industrial tė “Markave tė Veta” pėr t’u lanēuar nė tregjet kryesore ndėrkombėtare. Sistemi Made in Vlora pėrfshin bashkimin e industrialistėve Vlonjatė, kėrkimin dhe zhvillimin e Universitetit, parkun industrial nė Vlorė, qeverin lokale tė qytetit dhe qarkut tė Vlorės dhe bankat

SISTEMI MADE IN VLORA PĖR ZHVILLIMIN E TERRITORIT TĖ VLORĖS DHE GJITHĖ SHQIPĖRISĖ

TĖ GJITHA JEMI MADE IN VLORA

 

Confindustria Vlora
Prodhues Metalmekanikės
Industria Ushqimit dhe Pijeve
Eksportimi Business to Business
Prodhimi i Materialeve tė Ndėrtimit
Suport Kėrkimi Zhvillimit tė produkteve
Suport Kredive Industriale Bankare Vlora
Prodhues Arredimi shtėpi/biznese nė Vlora
Industrie prodhuese sistemi Moda Tekstile
Mėshtetje Grupit tė Sipėrmarrėsve tė Rinj
Ndėrkobėtarizimi i Prodhimit ne Shqiperi
Kontraktorėt Ndėrtimit dhe te Punimeve
Mėshtetje dhe Guid Industrisė sė Vogėl
Projektuesit e Mbrojtjes sė Mjedisit
Organizatat e shėrbimeve Turistike
Shėrbimet e Reja tė industrisė
Mbėshtetjė Start Up nė Vlorė
Made in Vlora

 

NDRYSHIMET E KOSTOS DHE MJEDIST PUNUES MIDIS VLORĖS DHE KINES

  KARAKTERISTIKAT KINA VLORA - SHQIPERI
  Vendnodhja gjeografike Kina ndodhet nė Azi

Vlora nė Europė 70 km nga Italia

  Gjuhėt tregėtare Kineze dhe Angleze

Italisht, Anglisht, Spanjisht, Gjermanisht, Greqisht, Turqisht, Frėngjisht, Shqip

  Gjuhėt e punėtorėve Kineze

Italisht, Anglisht, Spanjisht, Gjermanisht, Greqisht, Turqisht, Frėngjisht, Shqip

  Gjuha e pėrdorur nga teknik tė kualifikuar Kineze

Italisht, Anglisht, Spanjisht, Gjermanisht, Greqisht, Turqisht, Frėngjisht, Shqip

  Transferimi i prodhimit Tė disponushėm vetėm nė Joint Venture Tė disponueshėm pėr ēdo tė huaj
  Logjistika Nė botė nga ēdo port i Kinės Nė botė nga porti Europian Vlora
  Kostoja e rregjistrimit tė njė biznesi tė ri RMB 8000 = Euro 967 = US $ 1263 Euro 785 = US $ 1021 (deri nė 30 qeshor 2012)
  Kostoja e mirėmbajtjes pėr regjistrimin e kompanisė RMB 6000 = Euro 726 = US $ 947 / anno Zero
  Depozita minimale pėr tė hapur llogari bankare RMB 150000 = Euro 18140 = US $ 23691 Euro 50 = US $ 65
  Kostoja e punėtorėve nė prodhim

RMB 3500 = Euro 423 = US $ 552 / muaj (plus sigurimet shoqėrore)

Euro 250 = US$ 327 / muaj (pėrfshirė sigurimet shoqėrore

  Kostoja e teknikėv tė kualifikur RMB 7000 = Euro 846 = US $ 1105 / muaj

Euro 500 = US$ 650 / muaj

  Zyra me qėra nė Pekin dhe Shangai RMB 20000 = Euro 2418 = US $ 3158 / muaj

Euro 500 = US$ 650 / muaj

  Kostoja e tokės industriale (35 vjet me konēesion) RMB 840 = Euro 101 = US $ 132 / m2

Euro 30 = US$ 39,30 /m2 (35+35 vjet)

  Kostoja e shėrbimeve Zyra Virtuale Nuk janė tė disponueshme nė Kinė

Euro 300 = US$ 393 / muaj

  Kostoja e shėrbimeve pėr Call Center RMB 8000 = Euro 967 = US $ 1263 / muaj

Euro 350 = US$ 455 / muaj

  Koha e dorzimit tė mallit nė Europė 40 ditė nė vij detare- 7 ditė nė vijė ajėrore 5 orė vij detarė (nė Itali) - 1 orė vij ajėrore
 
Taksat doganore pėr mallrat tė ardhura nga Europa
Nga 9 deri nė 100% varet nga produkti

1% pėr produkte gjysėm-tė gatshme nga Vlora nė Itali dhe anasjelltas(Tė ardhurat minus tė gjitha kostot)

 
Taksat vjetore pėr firmat
25% e fitimit vjetor
Nga 7.5% deri nė 15% tė fitimit vjetor tė firmės
 
Cilėsia e jetės
Stil Aziatik
Europian nė ambiente pushimi
 
Furnizimi me materiale dhe produkte pėr pėrpunim
kryesisht nga Kina
nga vendet Europiane dhe Kina
 
Furnizuesit e produkteve gjysėm tė gatshme
Furnitorė Kinez
Furnitorė Europian tė kualifikur nė Vlorė
 
Qendra e biznesi dhe ndihmė pėr investitorėt e huaj
Nuk janė tė disponueshme

Profesionistė tė kualifikuar, pėr tė ndihmuar investitorėt para, gjatė dhe pėr tė bėrė biznes nė Vlorė

 
Nxitjet dhe pėrfitimet pėr industritė e reja
Nuk ka mė
Taksat totale vetėm 7.5% nė 15% tė fitimit jetor
 
Kapanone nė zona industriale
Nuk ka nė qytetet kryesore
Ėshtė disponibėl parku modern industrial
 
Mėnyra e tė ushqyerit
Kuzhina Kineze

Kuzhinė Europiane Mesdhetare, vaj ulliri, makarona, peshk, verė, djathė, mish…

 

 

OBJEKTIVAT KRYESORE DHE AVANTAZHET - ZHVILLIM TE QĖNDRUESHĖM TĖ INDUSTRIESĖ VLONJATE DHE TĖ GJITHĖ SHQIPĖRISĖ

 

 

Confindustria Vlora ėshtė referencė kryesore pėr :
BASHKIMIN E INDUSTRIVE TĖ VLORĖS DHE SHQIPĖRISĖ Bashkimi i industrive tė vogla dhe tė mesme pėr tė vepruar sė bashku nė tregun e jashtėm.
E EKSPORTEVE NĖPĖR BOTĖ TĖ PRODUKTEVE MADE IN VLORA Ndėrkombėtarizimi i produkteve Made in Vlora
PĖRFAQĖSIMIN DHE MBROJTJEN E TĖ DREJTAVE TĖ INDUSTRIVE PJESĖMARRĖSE Pėrfaqesimi dhe mbrojtja e interesave  tė secilės kompani nė raport me institucionet, administratėn publike lokale, kombėtare dhe ndėrkombėtare, bankat si dhe me organizatat ekonomike.
ASISTENCĖ TEKNIKE Asistencė  pėr ēdo kompani nėpėrmjet informacionit, kėshillimit dhe shėrbimit pėr tė mbėshtetur menaxhimin dhe rritjen e secilit anėtare.
PROJEKTET E ZHVILLIMIT DHE RRITJES SĖ BIZNESIT NĖ SINERGJI ME ANĖTARĖT Bėrja e projekteve tė tregjeve dhe produkteve nė sinergji me gjithė anėtarėt
RRITJEN  E QĖNDRUESHME TĖ TERRITORIT TONĖ Zhvillimin e territorit, tė kontribuojnė nė krijimin e projekteve(nė mbrojtje tė mjedisit) dhe vendimeve relevente pėr biznesin e tyre dhe nė pėrgjithėsi  pėr ekonominė lokale dhe zhvillimin e territorit tė Vlorės.

 

 

NOSTRO UFFICIO EXPORT IN ALBANIA: +355.694.000003 IN ITALIA: +39.333.6371.644

 

 

   

 

SISTEMI CONFINDUSTRIA VLORA - ALBANIA: Sistemi i krijuar nga Confindustria Vlora grupon jo vetėm veprimtaritė e prodhimit industrial nė Shqipėri, pėrfshin gjithashtu entet kryesore qeveritare, institucinale,financiare dhe kulturore  tė Shqipėrisė. Projekti pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė Shqipėrisė pėrfshinė edhe proēesin e ndėrkombėtarizimit tė produkteve Made in Vlora. Confindustra Vlora mbėshtetet nga qeveria lokale e rajonit dhe qytetit tė Vlorės, Universiteti “Ismail Qemali” dhe projekti pėr zhvillimin e territorit Made in Vlora

 

Confindustria Vlora offre produzione industriale alle aziende manifatturiere Italiane di Abruzzo, Chieti, LAquila, Pescara, Teramo, Basilicata, Matera, Potenza, Calabria, Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia, Campania, Avellino, Benevento, Caserta, Napoli, Salerno, Emilia Romagna, Bologna, Ferrara, Forlģ, Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini, Friuli Venezia Giulia, Gorizia, Pordenone, Trieste, Udine, Lazio, Frosinone, Latina,  Rieti, Roma, Viterbo, Liguria, Genova, Imperia, La Spezia, Savona, Lombardia, Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Monza e Brianza, Pavia, Sondrio, Varese, Marche, Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro e Urbino, Molise, Campobasso, Isernia, Piemonte, Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Puglia, Bari, Brindisi, Foggia, Lecce, Taranto, Barletta, Andria, Trani, Sardegna, Cagliari, Carbonia Igliesas, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia Tempio Pausania, Oristano, Sassari, Sicilia, Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa, Trapani, Toscana, Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena, Trentino Alto Adige, Bolzano, Trento, Umbria, Perugia, Terni, Valle d'Aosta, Aosta, Veneto: Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona, Vicenza

Asindustria Vlora   Organigrama   ndėkombėtarizimi   industrit Italiane nė Shqipėri   Parku Industrial i Vlores   Kontakte

 

Zyra e eksporteve tė Confindustria ofron mbėshtetje konstante tė gjithė prodhuesve qė dėshirojnė tė prodhojnė nė Shqipėri, duke marrė nė konsiderat qė prodhimi nė Shqipėri ėshtė mė ekonomik se nė Kinė, duke u mbėshtetur nė anėtarė ekspert nė prodhimet mekanike, biznese prodhimin, produkteve pėr arredimin e shtėpisė, produktet e modės, prodhues materialesh ndėrtimi, futja e teknologjisė sė re, pjesė kėmbimi makinash, industria e plastikės. Vlora nė Shqipėri ėshtė bėrė njė nga qėndrat produktive mė tė rėndėsishme, Kina e re nė Itali Europė, pėr zhvillimin e projekteve tė reja industriale, prodhimi i lėndės sė parė, produkte finale pėr tė eksportuar nė: Itali, Gjermani, Austri, Francė, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Hollandė, Angli, Skoci, Rusi, Spanjė, Ukrainė, Greqi, Kaliforni, Teksas, New York, Florida, Atalanta, Ohio, Illinois, Majami, Kanada, Australi, Japoni, Kinė, Core, Kili, Argjrntinė, Brazil, Hungari, Turqi, Colombi, Ekuador, Peru, Belgjikė, Arabin Saudite, Oman, Dubai, Tailandė, Finlandė, Kuvajt, Emiratet Arabe, Danimarkė, Norvegji, Bahrain, Suedi... Prodhimi industrial nė Vlorė nė Shqipėri nuk ėshtė mė njė utopi, investitorėt Italian, prodhuesit, tregtarėt dhe sipėrmarrėsit nga e gjithė Italia janė tė mirėpritur pėr t’u zhvendosur dhe tė jenė pjesė e Confindustria Vlora

 

Site Map-Ju ftojmė tė vizitoni faqet tona kryesore web

 

Confindustria Vlora  objektivat kryesore  ndėrkombėtarizimi i prodhimit industrial  zhvillimi i produkteve tė reja Made in Vlora  Seksionet Asindustria  zhvillimi i agroindustrisė nė Shqipėri  prodhimi i energjisė sė pastėr dhe kujdesi ndaj mjedisit  industria e prodhimit tė kėpucėve  prodhim metalesh, alumini, ēeliku  Turizmi i qėndrueshėm Shqipėtarė  Prodhim industrial tė drurit dhe produkte arredimi pėr shtėpi dhe biznese  Prodhues veshjesh pėr burra dhe gra industria e produkteve tekstile  projektimin, realizimin dhe ndėrtimin e objekteve  fabrika me matreiale elektrike dhe ndėrtim projektesh civile  seksioni i industrise se vogėl prodhim artizanal Shqipėtarė  grupi i sipėrmarrėsve tė rinjė  kompanitė e shėrbimeve inovative pėr industrinė  proēedura pėr t’u anėtarėsuar nė Confindustria Vlora  Si jemi tė organizuar nė brėndėsi tė Asindustria Vlora  drejtuesit tanė  zyra e eksporteve shumėgjuhėshe nė mėshtetje tė kompanive tė anėtarėsuara  kontakte  projekti dhe sinergjia pėr zhvillimin e territorit  financimet ne nėrrmarrjet industriale  eksporto produktet e tua me Confindustria  marketing global b2b  si tė krijosh nje rrjet shpėrndarėsish  lajme institucinale

 

CONFINDUSTRIA VLORA "THE INDUSTRIAL MANUFACTURING AND BUSINESS COMPANIES OF VLORA ALBANIA"

P. IVA: L56824391Q   -   Indirizzo: Rruga Arkobaleno Nr. 99, Vlore - Shqiperi
Telefono in Italia: +39 (333) 6371-644  Telefono in Albania (English + Italiano + Shqip): +355 (694) 000003   Skype: wbnetwork1

Web: www.confindustria.org               Email: info@confindustria.org

Copyright (c) 2015 Confindustria Vlora Albania - Confederation of the Albanian Industries
Web Designed and Developed by
Worldwide Business Network Inc. USA and Powered by Da-BI.N Group Engineering Shpk