Konfindustria, konfederata e industrive te prodhimit kompanive shėrbimit Vlora Shqiperi, organizata Konfindustrise prodhuesve industriale tė Vlorės Shqipėri, konfederata kompanive te prodhimit Italian nė Vlorė Shqipėri, Konfindustria fabrikave industriale

 

 

CONFINDUSTRIA VLORA ka si objektiv kryesor zhvillimin e territorit, pėr kėtė promovon bashkimin industrial pėr ndėrkombėtarizimin e produkteve dhe shėrbimeve Made in Vlora me profesionistė tė nivelit tė lartė teknik qė zbatojnė metodat dhe mjetet e teknologjisė sė re pėr tė pėrfaqėsuar, ndihmuar dhe realizuar projekte industriale nė sinergji me drejtuesit e secilit sektor prodhues tė Confindustria Vlora

OBJEKTIVAT KRYESORE TE SISTEMIT CONFINDUSTRIA VLORA

Objektivat kryesore tė pėrcaktuara nga grupi i sipėrmarrėsve industrial qė pėrbėjnė Confindustria Vlora  adresohen kryesisht me kohezionin e tė gjithė Sistemit Industrial tė Vlorės:
1.
 Tė bashkojė industritė e vogla dhe tė mesme nė Vlorė dhe nė gjithė Shqipėrinė
2.
Ndėrkombėtarizimi i produkteve Made in Vlora
3.
Tė pėrfaqėsojė dhe mbrojė interesat e ēdo kompanie nė raport me institucionet, administratėn publike lokale, kombėtare dhe ndėrkombėtare, si dhe me organizatat ekonomike.
4.
Tė asistojė cdo kompani pėrmes informimit,konsulencės dhe shėrbimeve pėr tė mbėshtetur menaxhimin dhe rritjen e secilit anėtar
5.
Krijimi i sinergjive midis tė gjithė anėtareve
6.
Tė zhvillojė territorin, tė kontribuojė nė krijimin e projekteve dhe vendimeve pėrkatėse pėr aktivitetin e saj dhe nė pėrgjithėsi pėr ekonominė lokale dhe zhvillimin e territorit tė Vlorės.

OBJEKTIVAT INDUSTRIALE PĖR 2015-2018₌ZHVILLIMI EKONOMIKĖ I TERRITORIT

 

1. BASHKIMI
Tė bashkojė tė gjitha kompanitė sipas seksioneve pėrkatėse pėr tė stimuluar organizimin dhe rritjen e ēdo kompanie nė sektorėt pėrkates. Pėr mė tepėr do tė krijojė njė ndarje tė dedikuar “Sipėrmarrėsve tė Rinj”

NDĖRKOMBĖTARIZIMI I SISTEMIT MADE IN VLORA

 

2. NDĖRKOMBĖTARIZIMI I PRODUKTEVE MADE IN VLORA
Confindustria Vlora ka nisur njė sėrė masash dhe veprimesh pėr ndėrkombėtarizimin e ēdo sektori “Mallra”,tė anėtarėve tė saj duke nxitur:
-
Pėrcaktimin e markave tė veta Made in Vlora nė brendėsi tė ēdo  realileti  prodhues.
-
Promovimin e markave Made in Vlora nė tregjet mė tė rėndėsishme tė botės duke pėrfshirė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Europėn, Lindjen e Mesme, Azinė dhe Amerikėn e Jugut.
-
Organizimi i eventeve B2B (business to business) midis kompanive antare me klientet potencial ne bote
-
Krijimi i zyrės  shumė gjuhėshe tė tregtisė sė Jashtme brėnda Confindustrisė
-
Organizimi i konferencave, seminareve, takimeve, grupeve punuese qė pėrfaqėsojnė momentet e verifikimit dhe pėrditėsimit, duke dhėnė propozime nė fushėn e trajnimit, inovacionit, pėrditėsimit tė aftėsive profesionale dhe promovimin e iniciativave dhe projekteve nė favor tė anėtarėve

 

 

PĖRFAQĖSIMI I TĖ GJITHĖ ANĖTARĖVE

 

3. PĖRFAQĖSIMI
Confindustria Vlora dėshiron tė bėhet njė pikė referimi pėr bizneset lokale.
Confindustria Vlora ėshtė kėshtu njė vend ku,  pavarėsisht madhėsisė se biznesit dhe tė sektorit tė aktivitetit, ėshtė e mundur tė gjeni mbrojtjen dhe krahasimin me bashkėbisedues, publike dhe private, pėr tė nxitur zhvillimin ekonomik dhe social nė rajonin e Vlorės, duke mbrojtur  rolin e industrisė lokale dhe interesat e sipėrmarrėsve.

 

ASISTENCĖ PROFESIONALE INDUSTRIVE TONA

 

4. ASISTENCĖ
Nėpermjet njė strukture tė rėndesishme profesionale dhe tė kualifikuar, Confindustria Vlora vė nė dispozicion tė anėtarėve njė gamė tė gjerė shėrbimesh dhe lehtėsirash. Avantazhi ėshtė pasja e Confindustrisė si nje pikė tė  vetme pėr ēdo problem tė biznesit qė pėrkthehet pėr anėtarėt nė kursim kohe dhe kontroll kostoje.

 

SINERGJI MIDIS ANĖTARĖVE DHE TREGUT GLOBAL

 

5. SINERGJIA
Pjesėmarrja aktive nė jetėn e komunitetit ėshtė njė mundėsi e rėndėsishme pėr njohjen dhe komunikimin me sipėrmarrės tė tjerė qė mund tė ēojnė nė krijimin e projekteve, sinergjive dhe bashkėpunimeve.
Pėrveē kėsaj, kompanitė pjesė pėrbėrse e  Confindustria Vlora do tė pėrfshihen, nė varėsi tė veprimtarisė sė tyre, nė Seksionet Mallra. Mbledhjet  janė njė moment i rėndėsishėm pėrballjeje dhe diskutimesh  pėr  problemet specifike tė sektorit dhe pėrfaqėsojnė mėnyrėn pėr tė mbėshtetur interesat e pėrbashkėta tė sipėrmarrėsve

 

PROJEKTE  TĖ PĖRBASHKETA PĖR ZHVILLIMIN E ĒDO INDUSTRIE DHE TĖ TERRITORIT

 

6. PROJEKTET PĖR ZHVILLIMIN E TERRITORIT
Pėrcaktimi dhe zbatimi i projekteve individuale dhe tė pėrbashkėta pėr tė nxitur rritjen e produkteve Made in Vlora duke promovuar kėshtu zhvillimin social-ekonomik tė zonės sė Vlorės dhe gjithė Shqipėrisė.

 

OBJEKTIVAT KRYESORE DHE AVANTAZHET - ZHVILLIM TE QĖNDRUESHĖM TĖ INDUSTRIESĖ VLONJATE DHE TĖ GJITHĖ SHQIPĖRISĖ

 

 

Confindustria Vlora ėshtė referencė kryesore pėr :
BASHKIMIN E INDUSTRIVE TĖ VLORĖS DHE SHQIPĖRISĖ Bashkimi i industrive tė vogla dhe tė mesme pėr tė vepruar sė bashku nė tregun e jashtėm.
E EKSPORTEVE NĖPĖR BOTĖ TĖ PRODUKTEVE MADE IN VLORA Ndėrkombėtarizimi i produkteve Made in Vlora
PĖRFAQĖSIMIN DHE MBROJTJEN E TĖ DREJTAVE TĖ INDUSTRIVE PJESĖMARRĖSE Pėrfaqesimi dhe mbrojtja e interesave  tė secilės kompani nė raport me institucionet, administratėn publike lokale, kombėtare dhe ndėrkombėtare, bankat si dhe me organizatat ekonomike.
ASISTENCĖ TEKNIKE Asistencė  pėr ēdo kompani nėpėrmjet informacionit, kėshillimit dhe shėrbimit pėr tė mbėshtetur menaxhimin dhe rritjen e secilit anėtare.
PROJEKTET E ZHVILLIMIT DHE RRITJES SĖ BIZNESIT NĖ SINERGJI ME ANĖTARĖT Bėrja e projekteve tė tregjeve dhe produkteve nė sinergji me gjithė anėtarėt
RRITJEN  E QĖNDRUESHME TĖ TERRITORIT TONĖ Zhvillimin e territorit, tė kontribuojnė nė krijimin e projekteve(nė mbrojtje tė mjedisit) dhe vendimeve relevente pėr biznesin e tyre dhe nė pėrgjithėsi  pėr ekonominė lokale dhe zhvillimin e territorit tė Vlorės.

 

 

NOSTRO UFFICIO EXPORT IN ALBANIA: +355.694.000003 IN ITALIA: +39.333.6371.644

 

 

   

 

SISTEMI CONFINDUSTRIA VLORA - ALBANIA: Sistemi i krijuar nga Confindustria Vlora grupon jo vetėm veprimtaritė e prodhimit industrial nė Shqipėri, pėrfshin gjithashtu entet kryesore qeveritare, institucinale,financiare dhe kulturore  tė Shqipėrisė. Projekti pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė Shqipėrisė pėrfshinė edhe proēesin e ndėrkombėtarizimit tė produkteve Made in Vlora. Confindustra Vlora mbėshtetet nga qeveria lokale e rajonit dhe qytetit tė Vlorės, Universiteti “Ismail Qemali” dhe projekti pėr zhvillimin e territorit Made in Vlora

 

Confindustria Vlora offre produzione industriale alle aziende manifatturiere Italiane di Abruzzo, Chieti, LAquila, Pescara, Teramo, Basilicata, Matera, Potenza, Calabria, Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia, Campania, Avellino, Benevento, Caserta, Napoli, Salerno, Emilia Romagna, Bologna, Ferrara, Forlģ, Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini, Friuli Venezia Giulia, Gorizia, Pordenone, Trieste, Udine, Lazio, Frosinone, Latina,  Rieti, Roma, Viterbo, Liguria, Genova, Imperia, La Spezia, Savona, Lombardia, Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Monza e Brianza, Pavia, Sondrio, Varese, Marche, Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro e Urbino, Molise, Campobasso, Isernia, Piemonte, Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Puglia, Bari, Brindisi, Foggia, Lecce, Taranto, Barletta, Andria, Trani, Sardegna, Cagliari, Carbonia Igliesas, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia Tempio Pausania, Oristano, Sassari, Sicilia, Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa, Trapani, Toscana, Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena, Trentino Alto Adige, Bolzano, Trento, Umbria, Perugia, Terni, Valle d'Aosta, Aosta, Veneto: Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona, Vicenza

Asindustria Vlora   Organigrama   ndėkombėtarizimi   industrit Italiane nė Shqipėri   Parku Industrial i Vlores   Kontakte

 

Zyra e eksporteve tė Confindustria ofron mbėshtetje konstante tė gjithė prodhuesve qė dėshirojnė tė prodhojnė nė Shqipėri, duke marrė nė konsiderat qė prodhimi nė Shqipėri ėshtė mė ekonomik se nė Kinė, duke u mbėshtetur nė anėtarė ekspert nė prodhimet mekanike, biznese prodhimin, produkteve pėr arredimin e shtėpisė, produktet e modės, prodhues materialesh ndėrtimi, futja e teknologjisė sė re, pjesė kėmbimi makinash, industria e plastikės. Vlora nė Shqipėri ėshtė bėrė njė nga qėndrat produktive mė tė rėndėsishme, Kina e re nė Itali Europė, pėr zhvillimin e projekteve tė reja industriale, prodhimi i lėndės sė parė, produkte finale pėr tė eksportuar nė: Itali, Gjermani, Austri, Francė, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Hollandė, Angli, Skoci, Rusi, Spanjė, Ukrainė, Greqi, Kaliforni, Teksas, New York, Florida, Atalanta, Ohio, Illinois, Majami, Kanada, Australi, Japoni, Kinė, Core, Kili, Argjrntinė, Brazil, Hungari, Turqi, Colombi, Ekuador, Peru, Belgjikė, Arabin Saudite, Oman, Dubai, Tailandė, Finlandė, Kuvajt, Emiratet Arabe, Danimarkė, Norvegji, Bahrain, Suedi... Prodhimi industrial nė Vlorė nė Shqipėri nuk ėshtė mė njė utopi, investitorėt Italian, prodhuesit, tregtarėt dhe sipėrmarrėsit nga e gjithė Italia janė tė mirėpritur pėr t’u zhvendosur dhe tė jenė pjesė e Confindustria Vlora

 

Site Map-Ju ftojmė tė vizitoni faqet tona kryesore web

 

Confindustria Vlora  objektivat kryesore  ndėrkombėtarizimi i prodhimit industrial  zhvillimi i produkteve tė reja Made in Vlora  Seksionet Asindustria  zhvillimi i agroindustrisė nė Shqipėri  prodhimi i energjisė sė pastėr dhe kujdesi ndaj mjedisit  industria e prodhimit tė kėpucėve  prodhim metalesh, alumini, ēeliku  Turizmi i qėndrueshėm Shqipėtarė  Prodhim industrial tė drurit dhe produkte arredimi pėr shtėpi dhe biznese  Prodhues veshjesh pėr burra dhe gra industria e produkteve tekstile  projektimin, realizimin dhe ndėrtimin e objekteve  fabrika me matreiale elektrike dhe ndėrtim projektesh civile  seksioni i industrise se vogėl prodhim artizanal Shqipėtarė  grupi i sipėrmarrėsve tė rinjė  kompanitė e shėrbimeve inovative pėr industrinė  proēedura pėr t’u anėtarėsuar nė Confindustria Vlora  Si jemi tė organizuar nė brėndėsi tė Asindustria Vlora  drejtuesit tanė  zyra e eksporteve shumėgjuhėshe nė mėshtetje tė kompanive tė anėtarėsuara  kontakte  projekti dhe sinergjia pėr zhvillimin e territorit  financimet ne nėrrmarrjet industriale  eksporto produktet e tua me Confindustria  marketing global b2b  si tė krijosh nje rrjet shpėrndarėsish  lajme institucinale

 

CONFINDUSTRIA VLORA "THE INDUSTRIAL MANUFACTURING AND BUSINESS COMPANIES OF VLORA ALBANIA"

P. IVA: L56824391Q   -   Indirizzo: Rruga Arkobaleno Nr. 99, Vlore - Shqiperi
Telefono in Italia: +39 (333) 6371-644  Telefono in Albania (English + Italiano + Shqip): +355 (694) 000003   Skype: wbnetwork1

Web: www.confindustria.org               Email: info@confindustria.org

Copyright (c) 2015 Confindustria Vlora Albania - Confederation of the Albanian Industries
Web Designed and Developed by
Worldwide Business Network Inc. USA and Powered by Da-BI.N Group Engineering Shpk