Konfindustria, konfederata e industrive te prodhimit kompanive shėrbimit Vlora Shqiperi, organizata Konfindustrise prodhuesve industriale tė Vlorės Shqipėri, konfederata kompanive te prodhimit Italian nė Vlorė Shqipėri, Konfindustria fabrikave industriale

 

 

MARKETINGU INDUSTRIAL NĖ BOTĖ Marketing rrjedh nga fjala “Market-ing”, qė do tė thotė futja e produktit direkt nė treg, pra marketing industrial do tė thotė shitja e produkteve industriale nė treg. Eksperti nė" Penetrimin e tregjeve " pėrcakton strategjinė mė tė mirė tė marketingut pėr njė produkt industrial. Nuk mund tė krijohet dhe /ose pėrcaktohet njė plan marketingu nėse nuk njihet nė thellėsi realiteti industrial i prodhuesit, dhe aq mė pak nėse nuk njihet realiteti tregėtar dhe kulturor nė tregjet nė tė cilat eksportohet. Kėshtu Marketingu Industrial Ndėrkombėtarė  ėshtė sinergjia midis produktit dhe tregut e krijuar nga njė ekspert i tregut dhe industrisė

MARKETINGU INDUSTRIAL: SINERGJIA MIDIS PRODUKTIT DHE TREGUT  E KRIJUAR NGA NJĖ TEKNIK

Nė vazhdim do tė krijojmė njė seri idesh dhe sygjerimesh pėr t’ju ndihmuar  tė pėrcaktoni mė mirė strategjinė tuaj tė eksporteve

MARKETINGU INDUSTRIAL NDĖRKOMBĖTARĖ Marketingu Industrial Ndėrkombėtarė ėshtė sinergjia midis produktit dhe tregut e krijuar nga njė ekspert i tregut qė njeh mirė tregun dhe realitetin prodhues industrial. Ndėrkombėtarizimi pėrfshin tė gjitha veprimet e kompanisė, tė produktit dhe tregut,me qėllim krijimin e kushteve mė tė mira pėr tė eksportuar. Ėshtė absolutisht e nevojshme qė tė jetė njė ekspert i produktit (dmth i prodhimit, sigurisė dhe cilėsisė) dhe tregjeve tė huaja pėr tė pėrcaktuar programin operativ pėr ndėrkombėtarizimin KĖRKO PROGRAMIN TĖND TĖ MARKETINGUT TĖ EKSPORTEVE

ĒFARĖ DUHET TĖ JETĖ NĖ GJENDJE TĖ BĖJ NJĖ TEKNIK I MARKETINGUT INDUSTRIAL TĖ EKSPORTEVE

DUHET TĖ NJOHĖ SISTEMIN E PRODHIMIT INDUSTRIAL njė program i mirė marketingu industrial duhet tė pėrfshijė kapacitetin prodhues tė prodhuesit dhe, nė bazė tė tregut ndėrkombėtarė tė referimit, edhe karakteristikat teknike tė produkteve.

DUHET TĖ JETĖ NĖ GJENDJE TĖ KRIJOJĖ NJĖ SISTEM PRODUKTI njė nga kushtet mė tė rėndėsishme pėr eksport ėshtė bashkėveprimi i produkteve qė do tė tregtohen me nevojat dhe kėrkesat e tregut, pėr mė tepėr njohja e standardeve ndėrkombėtare ndihmon pėr tė pėrcaktuar njė plan realist tė marketingut industrial.

DUHET TĖ NJOHĖ DREJTPĖRDREJTĖ TREGUN E JASHTĖM ėshtė thelbėsore njohja drejtpėrdrejt e realitetit industrial dhe tregėtare tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Kinės, Italisė, Azisė, Australisė, Lindjes sė Mesme, Afrikės, Rusisė, Europės, Amerikės Jugore dhe Qėndrore.

 

SI TĖ KRIJOSH NJĖ SISTEM PRODUKTI TĖ PĖRSHTATSHĖM ME TREGUN E JASHTĖM

 

ĒFARĖ ĖSHTĖ NJĖ “SISTEM PRODUKTI” PĖR KOMPANINĖ janė tė gjitha kushtet e nevojshme pėr t’i propozuar produktet ēdo tregu nė nivel global. Sistemi i produkteve, duhet tė marrė nė konsideratė karakteristikat kryesore teknike tė kėrkuara nga standardet ndėrkombėtare, ēertifikatat e cilėsisė, sigurisė dhe shėndetit tė tregut dhe tė gjitha ato qė konsumatori final kėrkon. Pėrveē kėsaj, produkti duhet tė paketohet me dizajn te vecante, emėrtuar sipas ligjit, duhet tė tregojė kohėn e skadimit, llojin e pėrdorimit dhe tė mirėmbajtjes (nėse janė makineri, duhet tė shoqėrohen me  broshura dhe udhėzime pėr pėrdorimin, mirėmbajtjen, instalimet dhe skemat e sigurisė). Duhet tė paketohet nė mėnyrė tė sigurt, ēdo produkt qė do tė shpėrndahet, duhet tė ketė njė sistem tė gjurmueshmėrisė,duke treguar se kur eshte prodhuar.

LISTA E ĒMIMEVE Duhet marr nė konsiderat  si njė faktorė shumė i rėndėsishėm, pėr tė pėrcaktuar “Sistemin e Vet tė Produkteve”, listėn e ēmimeve pėr shpėrndarėsit, shitėsit me pakicė dhe pėr pėrdoruesin final.

 

KRIJIMI I SISTEMIT TĖ VET TĖ PRODUKTIT ėshtė e nevojshme pėr tė bėrė njė studim tė plotė dhe tė detajuar tė sistemit tuaj tė prodhimit (duke pėrfshirė listen e makinave dhe burimet njerėzore) dhe tregjet nė tė cilėt ju doni tė eksportoni. Pasi tė keni arritur statusin aktual tė produktit duhet tė pėrcaktoni, me shkrim, veprimet e nevojshme pėr tė arritur qėllimet e nevojshme pėr tė pasur njė "Sistem Produkti tė Pėlqyeshėm" pėr tregjet e huaja / Ing. Christian Caballero

 

SI TE SHESESH JASHTE VENDIT-CFARE DUHET TE BESH PER T'U BERE EKSPORTUES NE TREGUN GLOBAL

 

 
 

TE EKSPORTOSH NE BOTE

SI TE KRIJOSH SISTEMIN

MARKETING INDUSTRIALE

ZINZHIRI I SHPERNDARESVE

 
 

 

 

NOSTRO UFFICIO EXPORT IN ALBANIA: +355.694.000003 IN ITALIA: +39.333.6371.644

 

 

   

 

SISTEMI CONFINDUSTRIA VLORA - ALBANIA: Sistemi i krijuar nga Confindustria Vlora grupon jo vetėm veprimtaritė e prodhimit industrial nė Shqipėri, pėrfshin gjithashtu entet kryesore qeveritare, institucinale,financiare dhe kulturore  tė Shqipėrisė. Projekti pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė Shqipėrisė pėrfshinė edhe proēesin e ndėrkombėtarizimit tė produkteve Made in Vlora. Confindustra Vlora mbėshtetet nga qeveria lokale e rajonit dhe qytetit tė Vlorės, Universiteti “Ismail Qemali” dhe projekti pėr zhvillimin e territorit Made in Vlora

 

Confindustria Vlora offre produzione industriale alle aziende manifatturiere Italiane di Abruzzo, Chieti, LAquila, Pescara, Teramo, Basilicata, Matera, Potenza, Calabria, Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia, Campania, Avellino, Benevento, Caserta, Napoli, Salerno, Emilia Romagna, Bologna, Ferrara, Forlģ, Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini, Friuli Venezia Giulia, Gorizia, Pordenone, Trieste, Udine, Lazio, Frosinone, Latina,  Rieti, Roma, Viterbo, Liguria, Genova, Imperia, La Spezia, Savona, Lombardia, Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Monza e Brianza, Pavia, Sondrio, Varese, Marche, Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro e Urbino, Molise, Campobasso, Isernia, Piemonte, Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Puglia, Bari, Brindisi, Foggia, Lecce, Taranto, Barletta, Andria, Trani, Sardegna, Cagliari, Carbonia Igliesas, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia Tempio Pausania, Oristano, Sassari, Sicilia, Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa, Trapani, Toscana, Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena, Trentino Alto Adige, Bolzano, Trento, Umbria, Perugia, Terni, Valle d'Aosta, Aosta, Veneto: Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona, Vicenza

Asindustria Vlora   Organigrama   ndėkombėtarizimi   industrit Italiane nė Shqipėri   Parku Industrial i Vlores   Kontakte

 

Zyra e eksporteve tė Confindustria ofron mbėshtetje konstante tė gjithė prodhuesve qė dėshirojnė tė prodhojnė nė Shqipėri, duke marrė nė konsiderat qė prodhimi nė Shqipėri ėshtė mė ekonomik se nė Kinė, duke u mbėshtetur nė anėtarė ekspert nė prodhimet mekanike, biznese prodhimin, produkteve pėr arredimin e shtėpisė, produktet e modės, prodhues materialesh ndėrtimi, futja e teknologjisė sė re, pjesė kėmbimi makinash, industria e plastikės. Vlora nė Shqipėri ėshtė bėrė njė nga qėndrat produktive mė tė rėndėsishme, Kina e re nė Itali Europė, pėr zhvillimin e projekteve tė reja industriale, prodhimi i lėndės sė parė, produkte finale pėr tė eksportuar nė: Itali, Gjermani, Austri, Francė, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Hollandė, Angli, Skoci, Rusi, Spanjė, Ukrainė, Greqi, Kaliforni, Teksas, New York, Florida, Atalanta, Ohio, Illinois, Majami, Kanada, Australi, Japoni, Kinė, Core, Kili, Argjrntinė, Brazil, Hungari, Turqi, Colombi, Ekuador, Peru, Belgjikė, Arabin Saudite, Oman, Dubai, Tailandė, Finlandė, Kuvajt, Emiratet Arabe, Danimarkė, Norvegji, Bahrain, Suedi... Prodhimi industrial nė Vlorė nė Shqipėri nuk ėshtė mė njė utopi, investitorėt Italian, prodhuesit, tregtarėt dhe sipėrmarrėsit nga e gjithė Italia janė tė mirėpritur pėr t’u zhvendosur dhe tė jenė pjesė e Confindustria Vlora

 

Site Map-Ju ftojmė tė vizitoni faqet tona kryesore web

 

Confindustria Vlora  objektivat kryesore  ndėrkombėtarizimi i prodhimit industrial  zhvillimi i produkteve tė reja Made in Vlora  Seksionet Asindustria  zhvillimi i agroindustrisė nė Shqipėri  prodhimi i energjisė sė pastėr dhe kujdesi ndaj mjedisit  industria e prodhimit tė kėpucėve  prodhim metalesh, alumini, ēeliku  Turizmi i qėndrueshėm Shqipėtarė  Prodhim industrial tė drurit dhe produkte arredimi pėr shtėpi dhe biznese  Prodhues veshjesh pėr burra dhe gra industria e produkteve tekstile  projektimin, realizimin dhe ndėrtimin e objekteve  fabrika me matreiale elektrike dhe ndėrtim projektesh civile  seksioni i industrise se vogėl prodhim artizanal Shqipėtarė  grupi i sipėrmarrėsve tė rinjė  kompanitė e shėrbimeve inovative pėr industrinė  proēedura pėr t’u anėtarėsuar nė Confindustria Vlora  Si jemi tė organizuar nė brėndėsi tė Asindustria Vlora  drejtuesit tanė  zyra e eksporteve shumėgjuhėshe nė mėshtetje tė kompanive tė anėtarėsuara  kontakte  projekti dhe sinergjia pėr zhvillimin e territorit  financimet ne nėrrmarrjet industriale  eksporto produktet e tua me Confindustria  marketing global b2b  si tė krijosh nje rrjet shpėrndarėsish  lajme institucinale

 

CONFINDUSTRIA VLORA "THE INDUSTRIAL MANUFACTURING AND BUSINESS COMPANIES OF VLORA ALBANIA"

P. IVA: L56824391Q   -   Indirizzo: Rruga Arkobaleno Nr. 99, Vlore - Shqiperi
Telefono in Italia: +39 (333) 6371-644  Telefono in Albania (English + Italiano + Shqip): +355 (694) 000003   Skype: wbnetwork1

Web: www.confindustria.org               Email: info@confindustria.org

Copyright (c) 2015 Confindustria Vlora Albania - Confederation of the Albanian Industries
Web Designed and Developed by
Worldwide Business Network Inc. USA and Powered by Da-BI.N Group Engineering Shpk