Konfindustria, konfederata e industrive te prodhimit kompanive shėrbimit Vlora Shqiperi, organizata Konfindustrise prodhuesve industriale tė Vlorės Shqipėri, konfederata kompanive te prodhimit Italian nė Vlorė Shqipėri, Konfindustria fabrikave industriale

 

 

SEKSIONET E CONFINDUSTRIA VLORA Stabiliteti i politikės  shqipėtare vjen edhe nga rritja ekonomike qė luan njė rol vendimtar, rritja vjetore e PBB-sė nė Shqipėri ishte mesatarisht mė shumė se 6% mes viteve 2000 dhe 2009, u ngadalėsua nė vitet e fundit pjesėrisht nga efektet e krizės ekonomike globale (ende duke regjistruar njė rritje prej 3%). Sektorėt kryesorė janė ata tė prodhimit, bujqėsisė, energjisė  dhe turizmit. Rritja e shpejtė e Shqipėrisė, e shoqėruar nga politikat e duhura qeveritare, ka ndihmuar qė tė pėrgjysmojė normėn e varfėrisė dhe lindjen e njė sektori tė rėndėsishėm tė prodhimit. Confindustria Vlora krijohet me bindjen pėr tė mbėshtetur ēdo sektor tė industrisė  shqiptare pėr tė rritur qarkullimin e eksportit tė ndėrmarrjeve tona, duke kontribuar nė zhvillimin rajonal

SEKSIONI I AGROINDUSTRISĖ DHE PIJEVE - CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

SEKSIONI  AGROINDUSTRIA I VLORĖS Me njė pozitė gjeografike tė pėrbėrė nga deti, fshatra  fushore dhe malore tė Vlorės  nė Shqipėri, ajo ėshtė njė nga polet mė tė rėndėsishme natyrore biologjike nė tė gjithė Europėn. Sektori agroindustrial i rajonit tė Vlorės pėrbėhet nga fermeret,prodhues tė agro industrisė,mbarėshtimi i kafshėve duke pėrfshirė peshqit dhe kujdesin e pyjeve, tė gjitha prodhim biologjikė.

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKTORIT TĖ AGROINDUSTRISĖ

SEKSIONI I MJEDISIT DHE ENERGJISE - CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

SEKSIONI I MJEDISIT DHE ENERGJISĖ TĖ CONFINDUSTRIA VLORA Presidenti Christian Caballero ka deklaruar se ndėr prioritetet e shoqatės ėshtė qė tė zhvillojė sinergji tė forta midis kompanive qė operojnė nė sektorin e energjisė, mjedisit dhe prodhimit, por edhe pėr tė arritur pėrfitimet nė terma ekonomikė dhe atė tė punėsimt, edhe pėr tė kontribuar nė njė kulturė mė tė gjerė tė mjedisit nė rajonin e Vlorės dhe mbarė Shqipėrisė.

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKTORIT TĖ MJEDISIT DHE ENERGJISĖ

SEKTORI I PRODHIMIT TĖ KĖPUCĖVE - CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

INDUSTRIA E PRODHIMIT TĖ KĖPUCĖVE TĖ CONFINDUSTRIA VLORA Prodhimi i kėpucėve ėshtė tashmė njė traditė shqipetare, nė sajė tė bashkėpunimit tė vazhdueshėm me markat dhe prodhuesit italianė  qė nga fillimi i viteve nėntėdhjetė. Aktualisht Vlora dhe Shqipėria mbėshteten tek prodhuesit e kėpucėve tė tė gjitha cilėsive, duke pėrfshirė lėkure dhe imitim lėkure pėr burrat dhe gra, e cila ėshtė e gatshme pėr tė lanēuar Made in Vlora nė tė gjitha nivelet nė tregjet mė tė rėndėsishme tė botės

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKTORIT TĖ PRODHIMIT TĖ KĖPUCĖVĖ

 

SEKSIONI I METALMEKANIKĖS - CONFINDUSTRIA VLORA ALBANIA

 

INDUSTRIA E METALMEKANIKĖS E CONFINDUSTRIA VLORA Prodhimi i metaleve ėshtė njė nga realitetet mė tė zhvilluara nė territorin e Vlorės dhe gjithė Shqipėrisė  bashkėpunimi vazhdon me industrit Italiane dhe Gjermane nė llogari tė tė tretėve. Tashmė sektori i metalmekanikės nė Vlorė paraqitet si njė nga pikat mė kryesore tė sistemit lokal tė prodhimit dhe nė saj tė zhvendosjes sė kompanive Italiane.

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKTORIT TĖ METALMEKANIKĖS

 

SEKSIONI I TURIZMIT - CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

 

SEKSIONI I TURIZMIT TĖ CONFINDUSTRIA VLORA Me njė gjeografi dhe klimė(300 ditė me diell) perfekte pėr turizmin, Vlora i paraqitet botės si njė domosdoshmėri pėr eko-turizmin,malet e paprekura,uji i pastėr i detit Adriatik dhe Jon,me fusha dhe bujqėsi organike qė janė ideale pėr turizmin familjar. Hotele, porti turistik,fshatra turistike,hotel resort nė mal janė njė “Duhet” pėr turizmin Europian

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKSIONIT TĖ TURIZMIT

 

SEKSIONI DRURI DHE ARREDIMI - CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

 

INDUSTRIA E DRURIT DHE ARREDIMIT TĖ CONFINDUSTRIA VLORA sektori  industrial i drurit dhe arredimit ka pasur njė rritje tė madhe vitet e fundit  me bumin e ndėrtimeve nė Vlorė dhe  Shqipėri, nė fakt janė shumė industri tė vogla dhe tė mesme tė cilat punojnė me dru dhe materiale tė ngjashme pėr prodhimin e mobiljeve pėr shtėpi, biznese, prodhim karrigesh, poltrone, tavolina, kuzhina deri nė mobilim komplet pėr bare, hotele, stadiume, restorante, pėrfshirė projektimin dhe dizajnin Made in Vlora.

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKSIONIT TĖ DRURIT DHE ARREDIMIT

 

SEKSIONI MODA DHE TEKSTILE - CONFINDUSTRIA VLORA ALBANIA

 

INDUSTRIA E MODĖS DHE TEKSTILEVE TĖ CONFINDUSTRIA VLORA Sektori i modės dhe tekstileve tani  ka njė karakter tė vetin pas vitesh dizenjimi,zhvillimi dhe prodhimi tė produkteve tė modės pėr Made in Italy, nė fakt nė vitin 2015 paraqitet me market e veta nė tregjet ndėrkombėtare pa llogaritur punėn e mirė pėr kompanitė Italiane qė ende mbetet pjesė e rėndėsishme e sistemit Moda dhe Tekstile tė produkteve Made in Vlora.

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKSIONIT MODA DHE TEKSTILE

 

SEKSIONI I NDĖRTIMIT - CONFINDUSTRIA VLORA

 

INDUSTRIA E NDĖRTIMIT TĖ COFINDUSTRIA VLORA Ndėrtimi nė Vlorė vazhdon tė rritet me njė ritėm normal, me bumin e viteve tė fundit ky sektor ėshtė rritur shumė, tashmė inxhinieria e ndėrtimit nė Vlorė ėshtė perfeksionuar nė dizajn, projektim dhe ndėrtimin e banesave, vilave, pallateve, impiantet industriale, aksesorė pėr konfortin dhe mirėqėnien  e ēdo lloji ndėrtimesh, gjithashtu tė gatshėm pėr tė kryer projekte edhe jashtė vendit

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKSIONIT TĖ NDĖRTIMIT

 

SEKSIONI MATERIALE NDĖRTIMI - CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

 

PRODHUESIT E MATERIALEVE TĖ NDĖRTIMIT CONFINDUSTRIA VLORA Si njė vend nė zhvillim vetėm nga viti 1991 ka pasur mundėsi qė tė rritet nė mėnyrė tė pavarur,zhvillimi  nė sektorin e ndėrtimit erdhi si pasojė logjike e procesit tė ndryshimit, kjo u ka mundėsuar sipėrmarrėsve Vlonjat nė  Shqipėri tė pėrdorin traditėn lokale pėr tė ndėrtuar veprat e tyre, materialet e tyre tė ndėrtimit, duke krijuar njė indotto prodhim shumė tė rėndėsishėm pėr ndėrtimin e qė tani shikon dhe synon edhe pėr  jashtė vendit

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKSIONIT MATERIALE NDĖRTIMI

 

SEKSIONI I INDUSTRISE SĖ VOGĖL –CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

 

SEKSIONI I INDUSTRISĖ SĖ VOGĖL Nga sistemi i Confindustria Vlora industrialėt e vegjėl dhe artizanėt janė pjesė integrale  e palneve pėr  zhvillimin e qėndrueshėm tė zonės sė Vlorės dhe gjithė Shqipėrisė. Jemi tė bindur se nxitja produktive e industrisė sė vogėl dhe artizanale duhet tė rriten pėr tė zhvilluar produkte tė reja, krijimin e teknologjisė sė re, gjetja e tregjeve tė reja pėr eksport, si pjesė e njė sistemi tė vetė

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKSIONIT INDUSTRIALĖT E VEGJĖL

 

SEKSIONI SIPĖRMARRESIT E VEGJĖL - CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

 

SEKSIONI SIPĖRMARRESIT E RINJ TĖ CONFINDUSTRIA VLORA Jemi tė bindur se nuk mund tė arrihet njė zhvillim i qėndrueshėm i territorit pa Kulturėn Industriale dhe Sipėrmarrėse e cila rritet me kalimin e kohės, kėshtu qė pėr kėtė theksojmė angazhimin tonė konstant pėr tė mbėshtetur, lehtėsuar, mėsuar, udhėzuar, bashkėpunuar me tė gjithė ata tė rinjė qė duan tė bėjnė industri nė zonėn e Vlorės

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKSIONIT SIPĖRMARRESIT E RINJ

 

SEKSIONI SHERBIMET NDAJ INDUSTRISĖ-CONFINDUSTRIA VLORA SHQIPĖRI

 

SEKSIONI SHĖRBIMET NDAJ INDUSTRISĖ TĖ CONDINDUSTRISĖ SĖ VLORĖS sektori i shėrbimeve inovative tė industrisė prodhuese ėshtė i pėrbėrė nga kompani tė krijuara  pėr tė mbėshtetur procesin e prodhimit industrial, dizajnit, projektimit, asistencė financiare, bankare dhe marketingut jashtė shtetit tė produkteve tė reja. Confindustria Vlora ėshtė shumė e vėmendshme pėr ndryshimet dhe risitė nė botėn e teknologjisė dhe tė shėrbimit industrial

KONTAKTO ZYRĖN E EKSPORTEVE TĖ SEKSIONIT SHĖRBIMET NDAJ INDUSTRISĖ

 

 

Confindustria Vlora
Prodhues Metalmekanikės
Industria Ushqimit dhe Pijeve
Eksportimi Business to Business
Prodhimi i Materialeve tė Ndėrtimit
Suport Kėrkimi Zhvillimit tė produkteve
Suport Kredive Industriale Bankare Vlora
Prodhues Arredimi shtėpi/biznese nė Vlora
Industrie prodhuese sistemi Moda Tekstile
Mėshtetje Grupit tė Sipėrmarrėsve tė Rinj
Ndėrkobėtarizimi i Prodhimit ne Shqiperi
Kontraktorėt Ndėrtimit dhe te Punimeve
Mėshtetje dhe Guid Industrisė sė Vogėl
Projektuesit e Mbrojtjes sė Mjedisit
Organizatat e shėrbimeve Turistike
Shėrbimet e Reja tė industrisė
Mbėshtetjė Start Up nė Vlorė
Made in Vlora

 

 

NOSTRO UFFICIO EXPORT IN ALBANIA: +355.694.000003 IN ITALIA: +39.333.6371.644

 

 

   

 

SISTEMI CONFINDUSTRIA VLORA - ALBANIA: Sistemi i krijuar nga Confindustria Vlora grupon jo vetėm veprimtaritė e prodhimit industrial nė Shqipėri, pėrfshin gjithashtu entet kryesore qeveritare, institucinale,financiare dhe kulturore  tė Shqipėrisė. Projekti pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė Shqipėrisė pėrfshinė edhe proēesin e ndėrkombėtarizimit tė produkteve Made in Vlora. Confindustra Vlora mbėshtetet nga qeveria lokale e rajonit dhe qytetit tė Vlorės, Universiteti “Ismail Qemali” dhe projekti pėr zhvillimin e territorit Made in Vlora

 

Confindustria Vlora offre produzione industriale alle aziende manifatturiere Italiane di Abruzzo, Chieti, LAquila, Pescara, Teramo, Basilicata, Matera, Potenza, Calabria, Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia, Campania, Avellino, Benevento, Caserta, Napoli, Salerno, Emilia Romagna, Bologna, Ferrara, Forlģ, Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini, Friuli Venezia Giulia, Gorizia, Pordenone, Trieste, Udine, Lazio, Frosinone, Latina,  Rieti, Roma, Viterbo, Liguria, Genova, Imperia, La Spezia, Savona, Lombardia, Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Monza e Brianza, Pavia, Sondrio, Varese, Marche, Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro e Urbino, Molise, Campobasso, Isernia, Piemonte, Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Puglia, Bari, Brindisi, Foggia, Lecce, Taranto, Barletta, Andria, Trani, Sardegna, Cagliari, Carbonia Igliesas, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia Tempio Pausania, Oristano, Sassari, Sicilia, Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa, Trapani, Toscana, Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena, Trentino Alto Adige, Bolzano, Trento, Umbria, Perugia, Terni, Valle d'Aosta, Aosta, Veneto: Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona, Vicenza

Asindustria Vlora   Organigrama   ndėkombėtarizimi   industrit Italiane nė Shqipėri   Parku Industrial i Vlores   Kontakte

 

Zyra e eksporteve tė Confindustria ofron mbėshtetje konstante tė gjithė prodhuesve qė dėshirojnė tė prodhojnė nė Shqipėri, duke marrė nė konsiderat qė prodhimi nė Shqipėri ėshtė mė ekonomik se nė Kinė, duke u mbėshtetur nė anėtarė ekspert nė prodhimet mekanike, biznese prodhimin, produkteve pėr arredimin e shtėpisė, produktet e modės, prodhues materialesh ndėrtimi, futja e teknologjisė sė re, pjesė kėmbimi makinash, industria e plastikės. Vlora nė Shqipėri ėshtė bėrė njė nga qėndrat produktive mė tė rėndėsishme, Kina e re nė Itali Europė, pėr zhvillimin e projekteve tė reja industriale, prodhimi i lėndės sė parė, produkte finale pėr tė eksportuar nė: Itali, Gjermani, Austri, Francė, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Hollandė, Angli, Skoci, Rusi, Spanjė, Ukrainė, Greqi, Kaliforni, Teksas, New York, Florida, Atalanta, Ohio, Illinois, Majami, Kanada, Australi, Japoni, Kinė, Core, Kili, Argjrntinė, Brazil, Hungari, Turqi, Colombi, Ekuador, Peru, Belgjikė, Arabin Saudite, Oman, Dubai, Tailandė, Finlandė, Kuvajt, Emiratet Arabe, Danimarkė, Norvegji, Bahrain, Suedi... Prodhimi industrial nė Vlorė nė Shqipėri nuk ėshtė mė njė utopi, investitorėt Italian, prodhuesit, tregtarėt dhe sipėrmarrėsit nga e gjithė Italia janė tė mirėpritur pėr t’u zhvendosur dhe tė jenė pjesė e Confindustria Vlora

 

Site Map-Ju ftojmė tė vizitoni faqet tona kryesore web

 

Confindustria Vlora  objektivat kryesore  ndėrkombėtarizimi i prodhimit industrial  zhvillimi i produkteve tė reja Made in Vlora  Seksionet Asindustria  zhvillimi i agroindustrisė nė Shqipėri  prodhimi i energjisė sė pastėr dhe kujdesi ndaj mjedisit  industria e prodhimit tė kėpucėve  prodhim metalesh, alumini, ēeliku  Turizmi i qėndrueshėm Shqipėtarė  Prodhim industrial tė drurit dhe produkte arredimi pėr shtėpi dhe biznese  Prodhues veshjesh pėr burra dhe gra industria e produkteve tekstile  projektimin, realizimin dhe ndėrtimin e objekteve  fabrika me matreiale elektrike dhe ndėrtim projektesh civile  seksioni i industrise se vogėl prodhim artizanal Shqipėtarė  grupi i sipėrmarrėsve tė rinjė  kompanitė e shėrbimeve inovative pėr industrinė  proēedura pėr t’u anėtarėsuar nė Confindustria Vlora  Si jemi tė organizuar nė brėndėsi tė Asindustria Vlora  drejtuesit tanė  zyra e eksporteve shumėgjuhėshe nė mėshtetje tė kompanive tė anėtarėsuara  kontakte  projekti dhe sinergjia pėr zhvillimin e territorit  financimet ne nėrrmarrjet industriale  eksporto produktet e tua me Confindustria  marketing global b2b  si tė krijosh nje rrjet shpėrndarėsish  lajme institucinale

 

CONFINDUSTRIA VLORA "THE INDUSTRIAL MANUFACTURING AND BUSINESS COMPANIES OF VLORA ALBANIA"

P. IVA: L56824391Q   -   Indirizzo: Rruga Arkobaleno Nr. 99, Vlore - Shqiperi
Telefono in Italia: +39 (333) 6371-644  Telefono in Albania (English + Italiano + Shqip): +355 (694) 000003   Skype: wbnetwork1

Web: www.confindustria.org               Email: info@confindustria.org

Copyright (c) 2015 Confindustria Vlora Albania - Confederation of the Albanian Industries
Web Designed and Developed by
Worldwide Business Network Inc. USA and Powered by Da-BI.N Group Engineering Shpk