Konfindustria, konfederata e industrive te prodhimit kompanive shėrbimit Vlora Shqiperi, organizata Konfindustrise prodhuesve industriale tė Vlorės Shqipėri, konfederata kompanive te prodhimit Italian nė Vlorė Shqipėri, Konfindustria fabrikave industriale

 

 

SI TĖ KRIJOSH NJĖ RRJET SHPĖRNDARJEJE TĖ KOMPANISĖ JASHTĖ VENDIT Krijimi i rrjetit tė shpėrndarėsve nė botė zhvillohet pas zbatimit tė programit operativ tė marketingut global industrial, i cili do tė pėrcaktohet nga objektivat kryesore tė biznesit, karakteristikat e produktit qė do tė eksportohen dhe sinergjia me tregun. Duhet tė dish tė zgjedhėsh vendet mė tė pėrshtatshme pėr produktin tuaj, kėto ndikojnė nė aftesinė e menaxherit, njohurit e tij mbi gjuhėt (kryesisht Anglisht, Italisht, Spanjisht) dhe proēedurat e eksportimit tė zyrės sė eksporteve / Ing. Christian Caballero

RRJETI I SHPĖRNDARĖSVE NĖ BOTĖ: ZBATIMI I PROGRAMIT TĖ MARKETINGUT INDUSTRIAL

Nė vazhdim do tė zhvillojmė njė seri idesh dhe kėshillash pėr t’ju ndihmuar pėr tė pėrcaktuar sa mė mirė strategjinė tuaj tė biznesit

EKSPOZITA NDĖRKOMBĖTARE E SEKTORIT NĖ PLANIN E MARKETINGUT INDUSTRIAL Njė nga mėnyrat mė tė rėndėsishme pėr tė bėrė ndėrkombėtarizimin e produkteve tė veta ėshtė raporti Perfitim-Kosto dhe investimet qė do tė bėhen. Nėse ju vendosni pėr tė marrė pjesė nė njė Panair, ju duhet tė jenė tė sigurt se vendi dhe panairi i zgjedhur janė tė duhurat, dhe duhet tė jetė prania e shumė blerėsve tė sektorit industrial. Ėshtė e nevojshme njohja e kostove totale: kostoja fikse e panairit nė bazė tė m2, pajisje tė nevojshmė pėr qėndrimin, transporti ndėrkombėtar i produkteve qė do tė ekspozohen dhe shpenzimet e ushqimit dhe strehimit tė stafit tė panairit

LLOJI I RRJETIT TĖ SHPĖRNDARĖSVE INDUSTRIAL NĖ BOTĖ

 

RAPORTI PĖRFITIM –KOSTO I PANAIREVE NDĖRKOMBĖTARE Normalisht kthimi nga panairet ėshtė me “Shumė Kontakte”qė duhen ndjekur dhe kontaktuar pėr tė krijuar dhe pėrcaktuar njė raport tė ardhshėm shpėrndarjeje, nė rast se kontaktet nuk kanė qėnė tė mjaftueshme atėherė panairi dhe investimi kanė shkuar dėm, por ajo qė ka rėndėsi janė ata qė bėhen shpėrndarėsit tuaj.  / Ing. Christian Caballero
KUSH DUHET TĖ MARR PJESĖ NĖ NJĖ PANAIR DHE KUR? Njė kompani vendos tė ekspozojė nė panair nė qoftė se ajo ėshtė e fortė ekonomikisht pėr tė ruajtur dhe / ose forcuar prezencėn e markės sė saj dhe marėdhėniet tashmė tė fituara me shpėrndarsit lokal. Pėr kompanitė e vogla dhe tė mesme kostoja e panaireve ndėrkombėtare ėshtė frenuese dhe jo gjithmonė ka njė rezultat pozitiv. Nė momentin kur ka njė rezultat pozitiv do tė jetė shpėrndarsi juaj qė do tė marri pjesė nė panair. KĖSHTU QĖ ĖSHTĖ THELBĖSORE TĖ KESH NJĖ SHPĖRNDARĖS LOKAL

 

MERR PJES GJATĖ GJITHE VITIT NĖ PANAIRET MĖ TĖ RĖNDĖSISHME: KRIJO NJĖ WEB SITE TEKNIK DHE MBĖSHTETU NĖ NJĖ PALTFORMĖ EKSPORTESH

 

WEB SITE TEKNIK₌ PANAIR NDĖRKOMBĖTARĖ 365 DITĖ NĖ VIT Ēfarė ėshtė njė web site teknik? Ėshtė njė nga strumentat mė tė rėndėsishėm pėr tė arritur tregjet e huaja. Nga perspektiva e Marketingut Industrial Ndėrkombėtar, Web Site Teknik duhet tė jetė nė gjendje tė shpjegojė pėr shpėrndarėsit e ardhshėm, se kompania juaj ėshtė partneri i duhur prodhues pėr tė kėnaqur  tregun e tyre, e cila do tė sigurojė vazhdimėsinė e zhvillimit dhe produkte me zgjidhje gjithnjė e mė shumė moderne.

KARAKTERISTIKAT KRYESORE TĖ WEB SITE TEKNIK₌SISTEMI I KOMPANISĖ do tė bėhet duke treguar kapacitetin prodhues nė bazė tė tregjeve ndėrkombėtare tė referimit dhe karakteristikat teknike tė produkteve. Web Site Teknik  duhet pėrcaktojė bashkėveprimin e produkteve qė do tė tregėtohen me nevojat dhe kėrkesat e tregut, Web site duhet tė ndėrtohet duke marrė parasysh standardet ndėrkombėtare pėr tė pėrcaktuar mesazhe tė qarta dhe tė drejtpėrdrejta qė do tė kėnaqin shpėrndarėsit e ardhshmėn. Ėshtė shumė e rėndėsishme qė nė faqen e internetit tė evidentohet qartė  “Sistemi i Kompanisė” suaj / Ing. Christian Caballero

 

PLATFORMA WEB PĖR TREGĖTIN E JASHTME₌ NETWORK NĖ INTERNET NĖ MBĖSHTETJE TĖ KOMPANISĖ

 

ĒFARĖ ĖSHTĖ NJĖ PLATFORMĖ WEB PĖR EKSPORTIMIN ėshtė strumenti thelbėsorė pėr eksportimin e produkteve nė botė:
-
Ėshtė vitrina internacionale pėr produktet tuaja.
- Ėshtė prezenca konstante e fabrikės suaj nė botė.
- Ėshtė panairi botėrorė 24 ore/ditė 365 ditė/vit.
- Ėshtė strumenti qė pėrdor distributori juaj i ardhshėm
- Ėshtė bėrė nė bazė tė kėrkesave tė tregut
- Ėshtė krijuar nė gjuhėt mė tė pėrhapura nė botė
- Ėshtė porta hyrse pėr eksport.
-
Ėshtė rritja e shitjeve tuaja jashtė vendit

 

NETWORK ITALIAN DHE USA BUSINESS GUIDE PĖR PRODHUESIT PERĖNDIOMR Krijuar nė vitin 2000 Network “Italian e USA Business Guide” ėshtė i vetmi mjet i teknologjisė sė re moderne, e cila u mundėson industrivė tė jenė menjėherė tė dukshme dhe operacionale nė qarqet dhe tregjet mė tė rėndėsishme tė Business to Business tė botės. Kompania juaj dhe produktet tuaja do tė “Lanēohen” profesionalisht nė tė gjitha portalet Network qė llogarit miliona vizitorė industrial.

NETWORK ITALIAN E USA BUSINESS GUIDE: PĖR TĖ KRIJUAR DHE RRITUR BIZNESIN TUAJ JASHTĖ VENDIT

 

A. Ne mbėshtesim prodhuesit pėr tė rritur qarkullimin e eksportit
B.
Marketing botėror nėpėrmjet Network-ve nė Internet

C.
Marketing drejtuar drejtpėrdrejt Shpėrndarėsve dhe Tregėtarve me Shumicė

D.
Lanēimi dhe zhvillimi i markave tė reja nė tregun botėrorė

E.
Paketa tė plota shėrbimesh pėr tė eksportuar nė botė

F.
Krijimi dhe zhvillimi i zinxhirit tė Shpėrndarjes

G.
Marketing i personalizuar pėr tregje tė “Veēanta”

H.
Zhvillim rajonal dhe fushata informacioni

I.
Mbėshtetje tė drejtpėrdrejt nė tregjet e jashtme (ekskluzivisht pėr klientėt)

J.
Pėrhapja artizanale dhe kultura Made in Vlora
.

www.japanbusinessguide.com tregu Japonez,Korean dhe tregu Aziatik
www.chinamanufacturingguide.com
tregu Kinez dhe i Tajvanit, Kinės dhe gjithė Azisė
www.ital-usa.com
Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Kanada, Meksikė, Brazil, Amerika Latine
www.italianmanufacturingguide.com
tregu Europian pėrfshirė dhe Europėn Lindore 
www.italianbusinessguide.com
Itali, Gjermani, Angli, Shtetet e Bshkuara tė Amerikės, Rusi,..
www.dubaimanufacturing.com
Emiratet Arabe, Arabia Saudite, Oman, Lindja e Mesme
www.usamanufacturingguide.com
tregu American, tė gjitha Shtetet e Bashkuara tė Amerikės
www.miamimanufacturingguide.com Majami,Florida dhe gjithė Amerika e Jugut, Brazil, Peru
www.atlantamanufacturingguide.com Atalanta, Shtetet e Bashkuara dhe Amerika Latine
www.newyorkmanufacturingguide.com
New York, Illinois, New Jersey, Shtetet e Bashkuara
www.texasmanufacturingguide.com
Houston, Austin Texas, Meksikė, Amerika Qendrore
www.californiamanufacturingguide.com
Kaliforni, Meksikė, Amerika Qėndrore dhe Jugore
www.newyorkbusinessguide.net
New York, Shtetet e Bashkuara dhe Amerika Latine

 

KRIJIMI I ZYRĖS SĖ EKSPORTEVE –TRAJINIMI I PERSONELIT

 

ZYRA E TREGĖTISĖ ME JASHT Ėshtė thelbėsore qė brėnda strukturės organizative tė kompanisė tė jetė tė paktėn njė person pėrgjegjės pėr menaxhimin e klientėve tė jashtėm. Pėrgjegjėsi i eksporteve duhet tė jetė  teknik tregėtar qė tė dijė nė mėnyrė tė pėrkryer (tė folur dhe shkruar)  gjuhėn Italiane, Angleze dhe Spanjolle gjithashtu kėrkohen si gjuhė opsionale edhe gjuha Kineze, Arabe dhe Rusishtja. Ėshtė e rekomandueshme qė menaxheri i eksporteve tė jetė njė punonjės fiks i kompanisė duke qėnė se do tė ketė informacione pėr tregjet dhe klientėt ,qė janė njė thesar pėr ēdo industri tė vogėl dhe tė mesme.

TRAJINIMI I PERSONELIT Ėshtė e nevojshme qė tė pėrcaktohet njė program trajinimi  i personelit nė tė gjitha nivelet. SISTEMI I EKSPORTEVE TĖ KOMPANISĖ nė industrinė moderne ėshtė tėrėsia e aktiviteteve tė nevojshme pėr tė arritur objektivat e biznesit, kėshtu qė nga magazinieri, cdo punonjes i makinav te prodhimit, pastrimit tė kompanisė, repartit tė montimit,testuesit, pėrgjegjėsi pėr tregėtinė e jashtme, paketimin, logjistikėn, kontabilitetit, administrimit , menaxhimit etj   janė tė gjitha tė rėndėsishme pėr tė pasur njė Sistem produktiv tė pėrshtatshme pėr eksport / Ing. Christian Caballero

 

SI TE SHESESH JASHTE VENDIT-CFARE DUHET TE BESH PER T'U BERE EKSPORTUES NE TREGUN GLOBAL

 

 
 

TE EKSPORTOSH NE BOTE

SI TE KRIJOSH SISTEMIN

MARKETING INDUSTRIALE

ZINZHIRI I SHPERNDARESVE

 
 

 

 

NOSTRO UFFICIO EXPORT IN ALBANIA: +355.694.000003 IN ITALIA: +39.333.6371.644

 

 

   

 

SISTEMI CONFINDUSTRIA VLORA - ALBANIA: Sistemi i krijuar nga Confindustria Vlora grupon jo vetėm veprimtaritė e prodhimit industrial nė Shqipėri, pėrfshin gjithashtu entet kryesore qeveritare, institucinale,financiare dhe kulturore  tė Shqipėrisė. Projekti pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė Shqipėrisė pėrfshinė edhe proēesin e ndėrkombėtarizimit tė produkteve Made in Vlora. Confindustra Vlora mbėshtetet nga qeveria lokale e rajonit dhe qytetit tė Vlorės, Universiteti “Ismail Qemali” dhe projekti pėr zhvillimin e territorit Made in Vlora

 

Confindustria Vlora offre produzione industriale alle aziende manifatturiere Italiane di Abruzzo, Chieti, LAquila, Pescara, Teramo, Basilicata, Matera, Potenza, Calabria, Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia, Campania, Avellino, Benevento, Caserta, Napoli, Salerno, Emilia Romagna, Bologna, Ferrara, Forlģ, Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini, Friuli Venezia Giulia, Gorizia, Pordenone, Trieste, Udine, Lazio, Frosinone, Latina,  Rieti, Roma, Viterbo, Liguria, Genova, Imperia, La Spezia, Savona, Lombardia, Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Monza e Brianza, Pavia, Sondrio, Varese, Marche, Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro e Urbino, Molise, Campobasso, Isernia, Piemonte, Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Puglia, Bari, Brindisi, Foggia, Lecce, Taranto, Barletta, Andria, Trani, Sardegna, Cagliari, Carbonia Igliesas, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia Tempio Pausania, Oristano, Sassari, Sicilia, Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa, Trapani, Toscana, Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena, Trentino Alto Adige, Bolzano, Trento, Umbria, Perugia, Terni, Valle d'Aosta, Aosta, Veneto: Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona, Vicenza

Asindustria Vlora   Organigrama   ndėkombėtarizimi   industrit Italiane nė Shqipėri   Parku Industrial i Vlores   Kontakte

 

Zyra e eksporteve tė Confindustria ofron mbėshtetje konstante tė gjithė prodhuesve qė dėshirojnė tė prodhojnė nė Shqipėri, duke marrė nė konsiderat qė prodhimi nė Shqipėri ėshtė mė ekonomik se nė Kinė, duke u mbėshtetur nė anėtarė ekspert nė prodhimet mekanike, biznese prodhimin, produkteve pėr arredimin e shtėpisė, produktet e modės, prodhues materialesh ndėrtimi, futja e teknologjisė sė re, pjesė kėmbimi makinash, industria e plastikės. Vlora nė Shqipėri ėshtė bėrė njė nga qėndrat produktive mė tė rėndėsishme, Kina e re nė Itali Europė, pėr zhvillimin e projekteve tė reja industriale, prodhimi i lėndės sė parė, produkte finale pėr tė eksportuar nė: Itali, Gjermani, Austri, Francė, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Hollandė, Angli, Skoci, Rusi, Spanjė, Ukrainė, Greqi, Kaliforni, Teksas, New York, Florida, Atalanta, Ohio, Illinois, Majami, Kanada, Australi, Japoni, Kinė, Core, Kili, Argjrntinė, Brazil, Hungari, Turqi, Colombi, Ekuador, Peru, Belgjikė, Arabin Saudite, Oman, Dubai, Tailandė, Finlandė, Kuvajt, Emiratet Arabe, Danimarkė, Norvegji, Bahrain, Suedi... Prodhimi industrial nė Vlorė nė Shqipėri nuk ėshtė mė njė utopi, investitorėt Italian, prodhuesit, tregtarėt dhe sipėrmarrėsit nga e gjithė Italia janė tė mirėpritur pėr t’u zhvendosur dhe tė jenė pjesė e Confindustria Vlora

 

Site Map-Ju ftojmė tė vizitoni faqet tona kryesore web

 

Confindustria Vlora  objektivat kryesore  ndėrkombėtarizimi i prodhimit industrial  zhvillimi i produkteve tė reja Made in Vlora  Seksionet Asindustria  zhvillimi i agroindustrisė nė Shqipėri  prodhimi i energjisė sė pastėr dhe kujdesi ndaj mjedisit  industria e prodhimit tė kėpucėve  prodhim metalesh, alumini, ēeliku  Turizmi i qėndrueshėm Shqipėtarė  Prodhim industrial tė drurit dhe produkte arredimi pėr shtėpi dhe biznese  Prodhues veshjesh pėr burra dhe gra industria e produkteve tekstile  projektimin, realizimin dhe ndėrtimin e objekteve  fabrika me matreiale elektrike dhe ndėrtim projektesh civile  seksioni i industrise se vogėl prodhim artizanal Shqipėtarė  grupi i sipėrmarrėsve tė rinjė  kompanitė e shėrbimeve inovative pėr industrinė  proēedura pėr t’u anėtarėsuar nė Confindustria Vlora  Si jemi tė organizuar nė brėndėsi tė Asindustria Vlora  drejtuesit tanė  zyra e eksporteve shumėgjuhėshe nė mėshtetje tė kompanive tė anėtarėsuara  kontakte  projekti dhe sinergjia pėr zhvillimin e territorit  financimet ne nėrrmarrjet industriale  eksporto produktet e tua me Confindustria  marketing global b2b  si tė krijosh nje rrjet shpėrndarėsish  lajme institucinale

 

CONFINDUSTRIA VLORA "THE INDUSTRIAL MANUFACTURING AND BUSINESS COMPANIES OF VLORA ALBANIA"

P. IVA: L56824391Q   -   Indirizzo: Rruga Arkobaleno Nr. 99, Vlore - Shqiperi
Telefono in Italia: +39 (333) 6371-644  Telefono in Albania (English + Italiano + Shqip): +355 (694) 000003   Skype: wbnetwork1

Web: www.confindustria.org               Email: info@confindustria.org

Copyright (c) 2015 Confindustria Vlora Albania - Confederation of the Albanian Industries
Web Designed and Developed by
Worldwide Business Network Inc. USA and Powered by Da-BI.N Group Engineering Shpk