Konfindustria, konfederata e industrive te prodhimit kompanive shėrbimit Vlora Shqiperi, organizata Konfindustrise prodhuesve industriale tė Vlorės Shqipėri, konfederata kompanive te prodhimit Italian nė Vlorė Shqipėri, Konfindustria fabrikave industriale

 

 

PĖR TĖ QĖNĖ ATRAKTIV PĖR IMPORTUESIT NDĖRKOMBĖTARĖ Nuk mjafton tė kesh njė produkt cilėsor, ose produktin mė tė mirė tė sektorit. Duhet njė sinergji “e thjesht dhe direkte” midis prodhimit, produktit, shpėrndarjes dhe klientėve final nė tregun e referimit. Duhet marrė nė konsiderat pėrveē karakteristikave tė produktit edhe plotėsimi i kėrkesave dhe nevojave tė klientit, tė krijosh njė sinergji perfekte me shpėrnadarsin lokal nė mėnyrė qė tė gjitha proēedurat e furnizimit tė jenė tė paracaktuara duke pėrfshirė listėn e ēmimeve nė gjuhėn e klientit, politikat e skontos, paketimi, logjistika kombėtare dhe ndėrkombėtare, shėrbime pas shitjes / Ing. Christian Caballero

SINERGJIA MIDIS PRODHIMIT, PRODUKTIT, SHĖRNADRJES DHE TREGUT

Nė vazhdim do tė krijojmė njė seri rekomandimesh pėr t’ju ndihmuar nė fund pėr tė pėrcaktuar strategjinė mė tė mirė tė Eksportimit

TĖ EKSPORTOSH ĖSHTĖ SI NJĖ LOJĖ SHAHU qė nė fillim duhet krijuar njė paln strategjik pėr tė arritur tė fitosh pjesė tė reja tė tregut, ose tė paktėn pėr tė mos i humbur ato. Nė taktikat e lojės sė shahut  pėrfshihet studimi i veprimeve nė njė kohė afatshkurtėr,sa ajo mund tė llogaritet paraprakisht nga ēdo lojtar, e njėjta gjė ndodh edhe me eksportet,firma duhet tė ketė njė paln operativ,pėr ēdo sektor tregu, afatshkurtėr,e nė vazhdim njė paln afatgjatė, pėr t’ju paraprirė kėrkesave dhe nevojave tė tregjeve mė tė rėndėsishme nė botė. DUHET KRIJUAR NJĖ SISTEM EKSPORTESH

KRIJIMI I SISTEMIT TĖ EKSPORTEVE TĖ FIRMĖS SUAJ PĖR TĖ SHITUR NĖ BOTĖ

RREGULI I PARE QE KOMPANIA TE BEHET EKSPORTUESE ėshtė qė pronarėt e kompanive duhet tė duan tė eksportojnė. Pa pėrfshirjen e drejtpėrdrejtė tė menaxherėve do tė jetė e pamundur krijimi kushteve pėr eksport.

KOMPANIA DUHET T’I KĖRKOJĖ KLIENTĖT DIREKT NĖ TREG Duhet tė jetė e domosdoshme pėr kompaninė kėrkimi i tregjeve tė reja, duke pėrdorur tė gjitha teknikat e reja tė marketingut industrial ndėrkombėtarė. Tashmė ka shumė pak blerės nė kėrkim tė furnizuesve nė parqet industriale ose panairet ndėrkombėtare.

SI KĖRKOHESHIN KLIENTĖT kur informacioni mbi tregun dhe klientėt gjendej vetėm nė disa udhėzime, sipėrmarrėsit mund tė gjenin partner tė ardhshėm vetėm nė panaire tregėtare, tashmė pjesė e sė shkuares duke qėnė se ishin tė kushtueshme dhe jo efikase.

 

SI TĖ KRIJOSH NJĖ SISTEM PRODUKTIV MĖ MĖNYRĖ QĖ T’I PĖRSHTATEN KĖRKESAVE TĖ TREGUT TĖ JASHTĖM

 

SISTEM PRODUKTIV EKSPORTESH Nė industrinė moderne, prodhimi ėshtė i lidhur sė bashku me aktivitetet e nevojshme pėr tė arritur objektivat e kompanisė,kėshtu qė nga magazinieri, ogni operatore di macchina utensile, pulizia aziendale, reparti i montimit, kolauduesit,menaxheri i blerjeve, programuesi i aktiviteteve tė prodhimit, sigurimi i cilesisė, pėrgjegjėsi i sigurisė,capo officinal, pėrgjegjsi tenik janė tė gjithė tė rėndėsishėm pėr tė pasur njė SISTEM PRODHIMI TĖ PĖRSHTATSHĖM PĖR EKSPORTIM / Ing. Christian Caballero

 

SISTEMI I EKSPORTEVE DHE PRODUKTIVITETI pėr tė vėnė nė funksion njė sėrė aktivitetesh nė mėnyrė tė thjesht, tė sigurt, efiēente  ėshtė e nevojshme krijimi  njė sėrė proēedurash (tė shkruara) tė personalizuara nė bazė tė  realitetit tė vet tė kompanisė. Kėto proēedura kanė detyrėn tė “Thjeshtojnė”ēdo aktivitet tė vetin prodhues, nė mėnyrė qė ēdo komponent, i krijuar nga sistemi tė njohi nė mėnyrė perfekte detyrat dhe obligimet pėrballė ēdo pėrgjegjėsi tjetėr tė zinxhirit prodhues tė firmės. Pra, produktiviteti nė industri ėshtė rezultat i veprimeve tė ndėrmarra nga ēdo njėsi individuale e prodhimit tė cilat duke punuar  nė sinergji sė bashku krijojnė SINERGJIN IDEALE TĖ KOMPANISĖ

 

SISTEMI I KOMANISĖ ĖSHTĖ NJOHUR NGA TREGU Po,sistemi i prodhimit tė kompanisė i krijuar nė kėtė mėnyrė do tė perceptohet pozitivisht nga konsumatori, blerėsit dhe / ose shpėrndarėsit ndėrkombėtarė. Kjo do tė thotė se cilėsia dhe produktiviteti vlerėsohen lehtėsisht nga ekspertėt e tregut ndėrkombėtarė / Ing. Christian Caballero

 

SI TĖ KRIJOSH NJĖ SISTEM PRODUKTI TĖ PĖRSHTATSHĖM ME TREGUN E JASHTĖM

 

ĒFARĖ ĖSHTĖ NJĖ “SISTEM PRODUKTI” PĖR KOMPANINĖ janė tė gjitha kushtet e nevojshme pėr t’i propozuar produktet ēdo tregu nė nivel global. Sistemi i produkteve, duhet tė marrė nė konsideratė karakteristikat kryesore teknike tė kėrkuara nga standardet ndėrkombėtare, ēertifikatat e cilėsisė, sigurisė dhe shėndetit tė tregut dhe tė gjitha ato qė konsumatori final kėrkon. Pėrveē kėsaj, produkti duhet tė paketohet me dizajn te vecant, emėrtuar sipas ligjit, duhet tė tregojė kohėn e skadimit, llojin e pėrdorimit dhe tė mirėmbajtjes (nėse janė makineri, duhet tė shoqėrohen me  broshura dhe udhėzime pėr pėrdorimin, mirėmbajtjen, instalimet dhe skemat e sigurisė). Duhet tė paketohet nė mėnyrė tė sigurt, ēdo produkt qė do tė shpėrndahet, duhet tė ketė njė sistem tė gjurmueshmėrisė,duke marre ne kosiderate kohen e podhimit.

LISTA E ĒMIMEVE Duhet marr nė konsiderat  si njė faktorė shumė i rėndėsishėm, pėr tė pėrcaktuar “Sistemin e Vet tė Produkteve”, listėn e ēmimeve pėr shpėrndarėsit, shitėsit me pakicė dhe pėr pėrdoruesin final.

 

KRIJIMI I SISTEMIT TĖ VET TĖ PRODUKTIT ėshtė e nevojshme pėr tė bėrė njė studim tė plotė dhe tė detajuar tė sistemit tuaj tė prodhimit (duke pėrfshirė listen e makinave dhe burimet njerėzore) dhe tregjet nė tė cilėt ju doni tė eksportoni. Pasi tė keni arritur statusin aktual tė produktit duhet tė pėrcaktoni, me shkrim, veprimet e nevojshme pėr tė arritur qėllimet e nevojshme pėr tė pasur njė "Sistem Produkti tė Pėlqyeshėm" pėr tregjet e huaja / Ing. Christian Caballero

 

SI TE SHESESH JASHTE VENDIT-CFARE DUHET TE BESH PER T'U BERE EKSPORTUES NE TREGUN GLOBAL

 

 
 

TE EKSPORTOSH NE BOTE

SI TE KRIJOSH SISTEMIN

MARKETING INDUSTRIALE

ZINZHIRI I SHPERNDARESVE

 
 

 

 

NOSTRO UFFICIO EXPORT IN ALBANIA: +355.694.000003 IN ITALIA: +39.333.6371.644

 

 

   

 

SISTEMI CONFINDUSTRIA VLORA - ALBANIA: Sistemi i krijuar nga Confindustria Vlora grupon jo vetėm veprimtaritė e prodhimit industrial nė Shqipėri, pėrfshin gjithashtu entet kryesore qeveritare, institucinale,financiare dhe kulturore  tė Shqipėrisė. Projekti pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė Shqipėrisė pėrfshinė edhe proēesin e ndėrkombėtarizimit tė produkteve Made in Vlora. Confindustra Vlora mbėshtetet nga qeveria lokale e rajonit dhe qytetit tė Vlorės, Universiteti “Ismail Qemali” dhe projekti pėr zhvillimin e territorit Made in Vlora

 

Confindustria Vlora offre produzione industriale alle aziende manifatturiere Italiane di Abruzzo, Chieti, LAquila, Pescara, Teramo, Basilicata, Matera, Potenza, Calabria, Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia, Campania, Avellino, Benevento, Caserta, Napoli, Salerno, Emilia Romagna, Bologna, Ferrara, Forlģ, Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini, Friuli Venezia Giulia, Gorizia, Pordenone, Trieste, Udine, Lazio, Frosinone, Latina,  Rieti, Roma, Viterbo, Liguria, Genova, Imperia, La Spezia, Savona, Lombardia, Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Monza e Brianza, Pavia, Sondrio, Varese, Marche, Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro e Urbino, Molise, Campobasso, Isernia, Piemonte, Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Puglia, Bari, Brindisi, Foggia, Lecce, Taranto, Barletta, Andria, Trani, Sardegna, Cagliari, Carbonia Igliesas, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia Tempio Pausania, Oristano, Sassari, Sicilia, Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa, Trapani, Toscana, Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena, Trentino Alto Adige, Bolzano, Trento, Umbria, Perugia, Terni, Valle d'Aosta, Aosta, Veneto: Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona, Vicenza

Asindustria Vlora   Organigrama   ndėkombėtarizimi   industrit Italiane nė Shqipėri   Parku Industrial i Vlores   Kontakte

 

Zyra e eksporteve tė Confindustria ofron mbėshtetje konstante tė gjithė prodhuesve qė dėshirojnė tė prodhojnė nė Shqipėri, duke marrė nė konsiderat qė prodhimi nė Shqipėri ėshtė mė ekonomik se nė Kinė, duke u mbėshtetur nė anėtarė ekspert nė prodhimet mekanike, biznese prodhimin, produkteve pėr arredimin e shtėpisė, produktet e modės, prodhues materialesh ndėrtimi, futja e teknologjisė sė re, pjesė kėmbimi makinash, industria e plastikės. Vlora nė Shqipėri ėshtė bėrė njė nga qėndrat produktive mė tė rėndėsishme, Kina e re nė Itali Europė, pėr zhvillimin e projekteve tė reja industriale, prodhimi i lėndės sė parė, produkte finale pėr tė eksportuar nė: Itali, Gjermani, Austri, Francė, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Hollandė, Angli, Skoci, Rusi, Spanjė, Ukrainė, Greqi, Kaliforni, Teksas, New York, Florida, Atalanta, Ohio, Illinois, Majami, Kanada, Australi, Japoni, Kinė, Core, Kili, Argjrntinė, Brazil, Hungari, Turqi, Colombi, Ekuador, Peru, Belgjikė, Arabin Saudite, Oman, Dubai, Tailandė, Finlandė, Kuvajt, Emiratet Arabe, Danimarkė, Norvegji, Bahrain, Suedi... Prodhimi industrial nė Vlorė nė Shqipėri nuk ėshtė mė njė utopi, investitorėt Italian, prodhuesit, tregtarėt dhe sipėrmarrėsit nga e gjithė Italia janė tė mirėpritur pėr t’u zhvendosur dhe tė jenė pjesė e Confindustria Vlora

 

Site Map-Ju ftojmė tė vizitoni faqet tona kryesore web

 

Confindustria Vlora  objektivat kryesore  ndėrkombėtarizimi i prodhimit industrial  zhvillimi i produkteve tė reja Made in Vlora  Seksionet Asindustria  zhvillimi i agroindustrisė nė Shqipėri  prodhimi i energjisė sė pastėr dhe kujdesi ndaj mjedisit  industria e prodhimit tė kėpucėve  prodhim metalesh, alumini, ēeliku  Turizmi i qėndrueshėm Shqipėtarė  Prodhim industrial tė drurit dhe produkte arredimi pėr shtėpi dhe biznese  Prodhues veshjesh pėr burra dhe gra industria e produkteve tekstile  projektimin, realizimin dhe ndėrtimin e objekteve  fabrika me matreiale elektrike dhe ndėrtim projektesh civile  seksioni i industrise se vogėl prodhim artizanal Shqipėtarė  grupi i sipėrmarrėsve tė rinjė  kompanitė e shėrbimeve inovative pėr industrinė  proēedura pėr t’u anėtarėsuar nė Confindustria Vlora  Si jemi tė organizuar nė brėndėsi tė Asindustria Vlora  drejtuesit tanė  zyra e eksporteve shumėgjuhėshe nė mėshtetje tė kompanive tė anėtarėsuara  kontakte  projekti dhe sinergjia pėr zhvillimin e territorit  financimet ne nėrrmarrjet industriale  eksporto produktet e tua me Confindustria  marketing global b2b  si tė krijosh nje rrjet shpėrndarėsish  lajme institucinale

 

CONFINDUSTRIA VLORA "THE INDUSTRIAL MANUFACTURING AND BUSINESS COMPANIES OF VLORA ALBANIA"

P. IVA: L56824391Q   -   Indirizzo: Rruga Arkobaleno Nr. 99, Vlore - Shqiperi
Telefono in Italia: +39 (333) 6371-644  Telefono in Albania (English + Italiano + Shqip): +355 (694) 000003   Skype: wbnetwork1

Web: www.confindustria.org               Email: info@confindustria.org

Copyright (c) 2015 Confindustria Vlora Albania - Confederation of the Albanian Industries
Web Designed and Developed by
Worldwide Business Network Inc. USA and Powered by Da-BI.N Group Engineering Shpk