Konfindustria, konfederata e industrive te prodhimit kompanive shėrbimit Vlora Shqiperi, organizata Konfindustrise prodhuesve industriale tė Vlorės Shqipėri, konfederata kompanive te prodhimit Italian nė Vlorė Shqipėri, Konfindustria fabrikave industriale

 

 

DREJTUESIT E CONFINDUSTRIA VLORA Confindustria Vlora ėshtė themeluar nė vitin 2015 nga industrial Shqipėtarė, Italian dhe Amerikan  qė prodhojnė dhe investojnė nė Vlorė,e cila ka pėrcaktuar nė statutin e saj njė strukturė organizative dhe tė menaxhimit, pėr qėllim kryesisht inkurajimin e "kulturės industriale dhe sipėrmarrėse", pėr trajnimin e stafit tė eksportit nė shumė gjuhė "pėr zhvillimin e tregjeve tė reja ndėrkombėtare dhe" Krijimi i qendrave tė reja tė prodhimit "nė brėndėsi tė rajonit tė Vlorės. Drejtuesit e Confindustria janė zgjedhur pėr aftėsitė e tyre pėr realizimin e projekteve operative industriale dhe pėr dashurin e treguar ndaj rajonit  tė Vlorės.

KRYETARI I CONFINDUSTRIA VLORA: INXHINIER CHRISTIAN L. CABALLERO

INXHINIER CHRISTIAN L. CABALLERO Inxhinier Mekanik dhe Elektrik(Universiteti Kombėtarė i Inxhinierisė nė Lima nė Peru) dhe Master nė Inxhinierinė Mekanike(Itali), ekspert nė Administrim Biznes(SHBA) dhe Marketingu Ndėrkombėtar Industrial,ėshtė CEO i WBN Inc  SHBA & Da-BI.N Group shpk, ka mė shumė se 25 vjet eksperiencė ndėrkombėtare nė industrinė mekanike, projektimin mekanik, teknikat e reja tė instalimit dhe shfrytėzimit tė naftės dhe gazit natyror gjithashtu edhe tė marketingut industrial. Ai ka punuar pėr shumė vite nė Lindjen e Mesme, Europė, Kinė, Shtetet e Bashkuara, Afrikė,Amerikėn Latine dhe Shqipėri, duke fituar pėrvojė nė tė gjitha nivelet, falė kėsaj ka krijuar, nė vitin 2000, platformat e eksportit nė Itali, SHBA dhe China Business Guide. Kontakto Kryetarin tonė

DREJTORI I PĖRGJITHSHĖM / PERGJEGJESI LIGJOR I CONFINDUSTRIA VLORA: DR.EDUARD LELI

DR. EDUARD LELI Idiplomuar nė Juridik dhe Administrim Biznes (Universiteti Ismail Qemali), Doktor Leli ėshtė ekspert i krijimit, menaxhimit dhe prodhimit tė industrive tė mėdha dhe tė mesme, ka mė shumė se 30 vjet eksperiencė nė tregun ndėrkombėtarė nė proēeset prodhuese tė materialeve tė ndėrtimit, nė industrinė e drurit, nė dizajnin, projektimin dhe prodhimin e mobilieve pėr shtėpi, biznese dhe industri. Aktualisht ėshtė Administrator i fabrikės Leli Group qė prodhon mobilie pėr spitale, hotele, teatro, ndėrtesa, qendra relaksi dhe palestra. Aktualisht ėshtė njė nga industrialistėt mė dinamik tė Vlorės, i bindur se pėr tė jetuar nė harmoni me vendin tėnd tė gjithė Vlonjatėt duhet tė kenė mundėsinė pėr t’u rritur dhe pėr tė realizuar ėndrrat e tyre profesionale dhe ekonomike nė Vlorė Kontakto Ns. Direttore

PRESIDENTE (AD INTERIM) DELLA SEZIONE METALMECCANICA: INGEGNERE ARJANIT RJEPAJ

INXHINIER ARJANIT RJEPAJ

Contatta il Ns. Responsabile della Sezione Metalmeccanica

PRESIDENTE (AD INTERIM) DELLA SEZIONE TURISMO: INGEGNERE NIKOLA VONGLI

 

ING. NIKOLA VONGLI

Contatta il Ns. Responsabile del Settore Turismo

 

PRESIDENTE (AD INTERIM) DELLA SEZIONE MATERIALI DI COSTRUZIONE: DOTTORE DIMITRIS KONOMIS

 

DOTTORE DIMITRIS KONOMIS

Contatta il Ns. Responsabile dei Produttori di Materiali di Costruzione

 

GUIDA PĖR TĖ EKSPORTUAR PRODUKET E VETA MADE IN VLORA NĖ BOTĖ  / Ing. Christian Caballero

 

TĖ SHESĖSH NĖ BOTĖ-PYETJE, PĖRGJIGJE DHE NJĖ GUID KOMPLETE SI TĖ EKSPORTOSH Ēfarė duhet tė bėj pėr tė eksportuar nė botė? Si mund tė krijoj njė rrjet distributorėsh nė botė? Si dhe ku mund tė gjej pėrfaqėsues profesional qė tė mund tė pėrfaqėsojnė produktet e mia? Produketet e mia janė tė pėrshtatshme pėr tregun e jashtėm? Si mund tė bėj ndėrkombėtarizimin? Si mund tė shes jashtė vendit? Si do tė na paguajnė? Kush paguan transportin? Kush janė blerėsit ndėrkombėtarė? Ēfarė ėshtė njė paln marketingu industrial?... janė disa nga pyetjet qė ne ja bėjmė vetes si sipėrmarrės , nė vazhdim zgjidhja e detajuar SI TĖ EKSPORTOSH- SHIKO GUIDĖN NĖ VAZHDIM

TĖ EKSPORTOSH NĖ BOTĖ

 

 

1. SI TĖ BĖHEM NJĖ EKSPORTUES I PRODUKTEVE TĖ MIA?  / Ing. Christian Caballero
 

PĖR TĖ QĖNĖ ATRAKTIV PĖR IMPORTUESIT NDĖRKOMBĖTARĖ Nuk mjafton tė kesh njė produkt cilėsor, ose produktin mė tė mirė tė sektorit. Pėr tė eksportuar duhet njė sinergji “e thjesht dhe direkte” midis prodhimit, produktit, shpėrndarjes dhe klientėve final nė tregun e referimit. Pė tė eksportuar duhet marrė nė konsiderat pėrveē karakteristikave tė produktit edhe plotėsimi i kėrkesave dhe nevojave tė klientit, tė krijosh njė sinergji perfekte me shpėrnadarsin lokal nė mėnyrė qė tė gjitha proēedurat e furnizimit tė jenė tė paracaktuara duke pėrfshirė listėn e ēmimeve nė gjuhėn e klientit, politikat e skontos,paketimi, logjistika kombėtare dhe ndėrkombėtare, shėrbime pas shitjes… SHIKO SI MUND TĖ KRIJOSH NJĖ SISTEM EKSPORTI

SI TĖ KRIJOSH SISTEMIN

 

 

2. ĒFARĖ ĖSHTĖ MARKETINGU INDUSTRIAL I EKSPORTEVE OSE MARKETINGU NDĖRKOMBĖTARĖ?  / Ing. Christian Caballero
 

MARKETINGU INDUSTRIAL NĖ BOTĖ Marketing rrjedh nga fjala “Market-ing”, qė do tė thotė futja e produktit direkt nė treg, pra marketing industrial do tė thotė shitja e produkteve industriale nė treg. Eksperti nė" Penetrimin e tregjeve " pėrcakton strategjinė mė tė mirė tė marketingut pėr njė produkt industrial. Nuk mund tė krijohet dhe /ose pėrcaktohet njė plan marketingu nėse nuk njihet nė thellėsi realiteti industrial i prodhuesit, dhe aq mė pak nėse nuk njihet realiteti tregėtar dhe kulturor nė tregjet nė tė cilat eksportohet. Kėshtu Marketingu Industrial Ndėrkombėtarė  ėshtė sinergjia midis produktit dhe tregut e krijuar nga njė ekspert i tregut dhe industrisė... SHIKO MARKETINGUN NDĖRKOMBĖTARĖ

MARKETINGU INDUSTRIAL

 

 

3. SI TĖ KRIJOSH RRJETIN TĖND TĖ SHPĖRNDARĖSVE NĖ BOTĖ  / Ing. Christian Caballero
 

KRIJIMI I ZINXHIRIT  SHPĖRNDARĖS TĖ KOMPANISĖ JASHTĖ VENDIT. Krijimi i rrjetit tė shpėrndarėsve nė botė vjen si pasojė e zbatimit tė njė programi operativ tė marketingut global industrial, i cili do tė pėrcaktohet nga objektivat kryesore tė biznesit, tė karakteristikave tė produktit qė do tė eksportohet dhe sinergjia me tregun. Do tė thotė qė (pėrveē shmangies sė humbjes sė kohės dhe asaj ekonomike) duhet tė dish tė zgjedhėsh vendet mė tė pėrshtatshme pėr produktin pėrkatės, kėto ndikojnė nė aftėsinė e menaxherit tė eksportit, njohuritė e tij mbi gjuhėt (kryesisht anglisht dhe spanjisht) dhe proēedurat e eksportit tė zyrės sė eksporteve .. . SHIH SE SI TĖ KRIJONI RRJETIN TUAJ SHPĖRNDARĖS NĖ BOTĖ ... >>>

ZINXHIRI I SHPĖRNDARĖSVE

 

 

 

 

NOSTRO UFFICIO EXPORT IN ALBANIA: +355.694.000003 IN ITALIA: +39.333.6371.644

 

 

   

 

SISTEMI CONFINDUSTRIA VLORA - ALBANIA: Sistemi i krijuar nga Confindustria Vlora grupon jo vetėm veprimtaritė e prodhimit industrial nė Shqipėri, pėrfshin gjithashtu entet kryesore qeveritare, institucinale,financiare dhe kulturore  tė Shqipėrisė. Projekti pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė Shqipėrisė pėrfshinė edhe proēesin e ndėrkombėtarizimit tė produkteve Made in Vlora. Confindustra Vlora mbėshtetet nga qeveria lokale e rajonit dhe qytetit tė Vlorės, Universiteti “Ismail Qemali” dhe projekti pėr zhvillimin e territorit Made in Vlora

 

Confindustria Vlora offre produzione industriale alle aziende manifatturiere Italiane di Abruzzo, Chieti, LAquila, Pescara, Teramo, Basilicata, Matera, Potenza, Calabria, Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia, Campania, Avellino, Benevento, Caserta, Napoli, Salerno, Emilia Romagna, Bologna, Ferrara, Forlģ, Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini, Friuli Venezia Giulia, Gorizia, Pordenone, Trieste, Udine, Lazio, Frosinone, Latina,  Rieti, Roma, Viterbo, Liguria, Genova, Imperia, La Spezia, Savona, Lombardia, Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Monza e Brianza, Pavia, Sondrio, Varese, Marche, Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro e Urbino, Molise, Campobasso, Isernia, Piemonte, Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Puglia, Bari, Brindisi, Foggia, Lecce, Taranto, Barletta, Andria, Trani, Sardegna, Cagliari, Carbonia Igliesas, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia Tempio Pausania, Oristano, Sassari, Sicilia, Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa, Trapani, Toscana, Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena, Trentino Alto Adige, Bolzano, Trento, Umbria, Perugia, Terni, Valle d'Aosta, Aosta, Veneto: Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona, Vicenza

Asindustria Vlora   Organigrama   ndėkombėtarizimi   industrit Italiane nė Shqipėri   Parku Industrial i Vlores   Kontakte

 

Zyra e eksporteve tė Confindustria ofron mbėshtetje konstante tė gjithė prodhuesve qė dėshirojnė tė prodhojnė nė Shqipėri, duke marrė nė konsiderat qė prodhimi nė Shqipėri ėshtė mė ekonomik se nė Kinė, duke u mbėshtetur nė anėtarė ekspert nė prodhimet mekanike, biznese prodhimin, produkteve pėr arredimin e shtėpisė, produktet e modės, prodhues materialesh ndėrtimi, futja e teknologjisė sė re, pjesė kėmbimi makinash, industria e plastikės. Vlora nė Shqipėri ėshtė bėrė njė nga qėndrat produktive mė tė rėndėsishme, Kina e re nė Itali Europė, pėr zhvillimin e projekteve tė reja industriale, prodhimi i lėndės sė parė, produkte finale pėr tė eksportuar nė: Itali, Gjermani, Austri, Francė, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Hollandė, Angli, Skoci, Rusi, Spanjė, Ukrainė, Greqi, Kaliforni, Teksas, New York, Florida, Atalanta, Ohio, Illinois, Majami, Kanada, Australi, Japoni, Kinė, Core, Kili, Argjrntinė, Brazil, Hungari, Turqi, Colombi, Ekuador, Peru, Belgjikė, Arabin Saudite, Oman, Dubai, Tailandė, Finlandė, Kuvajt, Emiratet Arabe, Danimarkė, Norvegji, Bahrain, Suedi... Prodhimi industrial nė Vlorė nė Shqipėri nuk ėshtė mė njė utopi, investitorėt Italian, prodhuesit, tregtarėt dhe sipėrmarrėsit nga e gjithė Italia janė tė mirėpritur pėr t’u zhvendosur dhe tė jenė pjesė e Confindustria Vlora

 

Site Map-Ju ftojmė tė vizitoni faqet tona kryesore web

 

Confindustria Vlora  objektivat kryesore  ndėrkombėtarizimi i prodhimit industrial  zhvillimi i produkteve tė reja Made in Vlora  Seksionet Asindustria  zhvillimi i agroindustrisė nė Shqipėri  prodhimi i energjisė sė pastėr dhe kujdesi ndaj mjedisit  industria e prodhimit tė kėpucėve  prodhim metalesh, alumini, ēeliku  Turizmi i qėndrueshėm Shqipėtarė  Prodhim industrial tė drurit dhe produkte arredimi pėr shtėpi dhe biznese  Prodhues veshjesh pėr burra dhe gra industria e produkteve tekstile  projektimin, realizimin dhe ndėrtimin e objekteve  fabrika me matreiale elektrike dhe ndėrtim projektesh civile  seksioni i industrise se vogėl prodhim artizanal Shqipėtarė  grupi i sipėrmarrėsve tė rinjė  kompanitė e shėrbimeve inovative pėr industrinė  proēedura pėr t’u anėtarėsuar nė Confindustria Vlora  Si jemi tė organizuar nė brėndėsi tė Asindustria Vlora  drejtuesit tanė  zyra e eksporteve shumėgjuhėshe nė mėshtetje tė kompanive tė anėtarėsuara  kontakte  projekti dhe sinergjia pėr zhvillimin e territorit  financimet ne nėrrmarrjet industriale  eksporto produktet e tua me Confindustria  marketing global b2b  si tė krijosh nje rrjet shpėrndarėsish  lajme institucinale

 

CONFINDUSTRIA VLORA "THE INDUSTRIAL MANUFACTURING AND BUSINESS COMPANIES OF VLORA ALBANIA"

P. IVA: L56824391Q   -   Indirizzo: Rruga Arkobaleno Nr. 99, Vlore - Shqiperi
Telefono in Italia: +39 (333) 6371-644  Telefono in Albania (English + Italiano + Shqip): +355 (694) 000003   Skype: wbnetwork1

Web: www.confindustria.org               Email: info@confindustria.org

Copyright (c) 2015 Confindustria Vlora Albania - Confederation of the Albanian Industries
Web Designed and Developed by
Worldwide Business Network Inc. USA and Powered by Da-BI.N Group Engineering Shpk